Завантажити ще

Поліція Сеулу визнала вину за смертельну давку під час святкування Хеллоуіну

Поліція Сеулу визнала вину за смертельну давку під час святкування Хеллоуіну
Фото: REUTERS

Поліція та влада Південної Кореї визнали вину за смертельну давку під час святкування Хеллоуіну у Сеулі, де загинули 156 людей. Правоохоронці не відреагували належним чином на дзвінки з повідомленнями про небезпечну ситуацію, що призвело до трагічних наслідків. Про це пише CNN.

- Дзвінки стосувалися надзвичайних ситуацій, які повідомляли про небезпеку та терміновість ситуації, у якій перед аварією зібралися великі натовпи. Ми вважаємо, що реакція поліції на дзвінки на телефон екстреної допомоги була неадекватною, - заявив голова Національного поліцейського агентства Юн Хі Кеун. 

Смертельний сплеск натовпу стався після 22:00, тоді як перший дзвінок про можливу небезпеку надійшов до поліції о 18:34. На місце святкування у районі Ітевон тієї ночі направили 137 поліцейським, але їм доручили звертати увагу на можливі випадки вживання наркотиків та сексуального насильства.  

Прем’єр-міністр Південної Кореї Хан Дак Су заявив, що навіть якби на місце трагедії направили більше поліцейських, трагедії б не вдалося уникнути через брак досвіду боротьби з натовпом. Президент Юн Сук Йоль наголосив на необхідності створення систем запобігання подібним трагедіям.

Смертельна тиснява сталася у ніч на 29 жовтня. Близько 100 тисяч людей прийшли на вулиці району Ітхевон. Люди загинули, намагаючись проштовхнутися вперед у вузькому провулку. В країні оголосили п'ятиденний національний траур. 

Взуття загиблих. Фото: Getty Images

Взуття загиблих. Фото: Getty Images