Завантажити ще

В Ірані посилилися протести: десятки тисяч людей вийшли на вулиці

В Ірані посилилися протести: десятки тисяч людей вийшли на вулиці
Фото: WANA (West Asia News Agency) via REUTERS

У ніч проти 27 жовтня в Ірані пройшла одна з найбільших акцій протесту з моменту спалаху антиурядових демонстрацій. Десятки тисяч людей вийшли на вулиці у всіх великих містах країни. Про це повідомляє BBC.

У Тегерані на вулицях палили багаття. Сотні людей пройшли головною вулицею, скандуючи гасла, включаючи "Смерть диктатору". Аналогічні демонстрації відбулися і в інших містах – люди вимагали зміни влади та поваги до громадян.

- Суспільство дуже розлючене. З нас досить іранського керівництва, - сказала ВВС 27-річна протестуюча у Караджі, неподалік Тегерана. - Я втомилася бути громадянином другого сорту. Тільки тому, що я жінка.

Норвезька організація захисту прав людини в Ірані стверджує, що щонайменше 234 протестувальники, у тому числі 29 дітей, було вбито силами безпеки під час придушення акцій.

Масові протести та зіткнення з поліцією почалися в Ірані після 21 вересня після смерті 22-річної Махси Аміні, затриманої поліцією моралі. Аміні була затримана у Тегерані 13 вересня за неправильне носіння хіджабу. 22-річна дівчина померла у відділенні поліції. Влада стверджує – через серцевий напад, але її родина каже, що дівчина не мала проблем зі здоров'ям.

Новини по темі: Іран Протести