31 травня
Завантажити ще

Половина Хмельницького залишилася без світла, відключення також будуть у Києві та Львові

Половина Хмельницького залишилася без світла, відключення також будуть у Києві та Львові
Фото: REUTERS/Clodagh Kilcoyne

Більше половини споживачів у Хмельницькій міській громаді залишилися без світла через аварійне вимкнення електроенергії. Про це вранці 25 жовтня повідомив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

- Друзі, вимкнення електроенергії вранці не планове, а саме аварійне. Зникла напруга із високовольтної лінії, яка йде з іншої області. В результат орієнтовно 60% споживачів у громаді, а також значна частина нашої області без електропостачання, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Мер додав, що ремонтні бригади працюють, але швидкому відновленню заважають погодні умови, тому час відновлення спрогнозувати складно. Симчишин зазначив, що об’єкти критичної інфраструктури і медична галузь працюють.

Про відключення світла 25 жовтня також повідомила влада Києва та Івано-Франківської області. У повідомленні КМДА сказано, що компанія «Укренерго» запровадила стабілізаційні відключення електроенергії, щоб уникнути аварій. За словами голови Івано-Франківщини Світлани Онищук, часткове відключення електроенергії відбудеться у низці сіл.

Глава Закарпатської області Віктор Микита попередив, що у зв’язку з проведенням ремонтно-відновлювальних робіт на територіях інших областей можливі тимчасові відключення електропостачання в Рахівському та Тячівському районах. Також відсьогодні по всій області будуть працювати мобільні групи перевірки виконання вимог економії електроенергії. До їх складу увійдуть представники Нацполіції, "Закарпаттяобленерго" та місцевого самоврядування.

Начальник Львівської області Максим Козицький повідомив у твіттері, що на території області також запровадили віялові відключення для населення. Їх ввели у всіх районах області та частково у Львові, орієнтовно 3% від загальної потужності. Перша група аварійних відключень введена з 09:20.

“Укренерго” повідомило, що у вівторок диспетчерський центр вимушено застосував графіки обмеження електроспоживання та потужності для промислових споживачів в усіх регіонах України для стабілізації роботи енергосистеми.

22 жовтня Росія нанесла ракетні удари по об'єктах енергетики в Хмельницькому та Шепетівському районах Хмельницької області. В результаті атак у цих районах зникло електропостачання. На 24 жовтня електропостачання відновили на 97,3%, але аварійні відключення електропостачання у Хмельницькому продовжилися.