Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

СБУ: Президент "Мотор Січ" Богуслаєв постачав військові запчастини Росії для атаки на Україну

СБУ: Президент

У Службі безпеки України підтвердили затримання президента "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Заява опублікована на сайті відомства.

- Затримання відбулося в рамках кримінального провадження з незаконного постачання з боку "Мотор Січ" товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Чиновники діяли у змові з представниками російської корпорації «Ростех», яка є одним із головних виробників озброєнь для Росії, - йдеться у повідомленні.

За даними силовиків, Богуслаєв зі своїми подільниками налагодив транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до Росії.

- Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу: Мі-8АМТШ-ВН "Сапсон", КО-52 "Алігатор", Мі-28Н "Нічний мисливець". Відповідні зразки армійської авіації загарбники масово застосовували для повномасштабного вторгнення до України, - наголосили силовики.

Також у СБУ наголосили, що для обходу обмежень на торгівлю з РФ зловмисники використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи та Східної Азії. Ці компанії нібито робили замовлення "Мотор Січ" для своїх потреб, а насправді передали військові товари до Росії.

У ході розслідування силовики встановили всіх організаторів угод, наразі проводяться слідчі дії. Затриманим повідомили про підозру за ст. 111-1 "Колобараційна діяльність" та ст. 111-2 "Допомагання державі-агресору" Кримінального кодексу.

Фото
Фото
23 Жовтня 202210:06