3 жовтня
Завантажити ще

Гнат: Результативність знищення іранських дронів досягла 85%

Гнат: Результативність знищення іранських дронів досягла 85%
Фото: mediacenter.org.ua

Українські військові за останні два тижні досягли у знищенні іранських дронів "Шахід-136" результативності 85%. Про це сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час брифінгу в медіацентрі "Україна – Укрінформ".

- Беремо умовно два тижні крайніх застосувань наших бойових сил та засобів проти дронів і результативність їхнього знищення, тобто цифра сьогодні 85%, саме якщо говоримо про дрони "Шахід-136", - зазначив Ігнат. - З першого випадку застосування іранських дронів, який мав місце 13 вересня, до сьогодні військові набули певного розуміння, як ефективніше їх виявляти та знищувати.

Речник зазначив, що ці дрони навіть намагались збивати з автоматів, але це малоефективна зброя проти них, та й небезпечно застосовувати її у густонаселених місцях. За його словами, для боротьби з "Шахідами" ефективно застосовується авіація, зенітні ракетні війська, ППО сухопутних військ, зенітні самохідні установки, крупнокаліберні кулемети та системи радіоелектронної боротьби.

Крім того, Ігнат зазначив, що західні системи ППО різних видів та класів, які доставлятимуться до України, стануть також ефективними для знищення іранських дронів.

В останні тижні російські війська суттєво збільшили кількість ракетних обстрілів України, а також стали активніше застосовувати дрони. Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження з постачання іранських дронів-камікадзе, а також ракет до Росії. Відомство встановлюватиме всіх причетних до допомоги країні-окупанту.