1 квiтня
Завантажити ще

ООН: Жертвами російських військових стали більше 6 тисяч українців

ООН: Жертвами російських військових стали більше 6 тисяч українців
Фото: UMIT BEKTAS/REUTERS

Управління Верховного комісара ООН із прав людини підтвердило 6 114 випадків загибелі і 9 132 випадки поранення цивільних жителів в Україні в результаті повномасштабної війни, розв’язаної Росією 24 лютого. Серед загиблих щонайменше 390 дітей, серед поранених - 790. Про це йдеться у новому звіті управління ООН.

З 1 по 30 вересня 2022 року в ООН зафіксували 1222 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в Україні. 95%  загиблих стали жертвами ракетних обстрілів,  обстрілів з РСЗВ та важкої артилерії.

За даними УВКПЛ ООН,  реальні числа можуть бути значно вищими через те, що в тих місцях, де тривають інтенсивні бої,  інформація отримується з великою затримкою. Крім того, багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, потребують підтвердження.

Це відноситься у тому числі Маріуполя, Лисичанська, Попасної та Сєвєродонецька, де «мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб».

Росія регулярно обстрілює мирні міста та селища України. Більшість обстрілів стаються вночі. Серед останніх атак - обстріли Харкова та Нікополя. Є загиблі.