21 листопада
Завантажити ще

Данія та Швеція повідомили про витоки газу на газопроводах "Північного потоку"

Данія та Швеція повідомили про витоки газу на газопроводах
Фото: ARND WIEGMANN/REUTERS

У водах Швеції та Данії сталися два витоки на трубопроводі «Північний потік-1». Причина витоків невідома, повідомили у Морському управлінні Швеції, дані якого приводить Reuters.

- Є два витоки на «Північному потоці-1»: один - у шведській економічній зоні й один - у датській. Вони дуже близькі один до одного, – наголосив речник морської адміністрації Швеції.

У зв’язку з подією датське енергетичне агентство звернулося до компанії Energinet, що відповідає за загальну роботу датської електроенергетичної та газової системи, з проханням підвищити рівень готовності електроенергетичного та газового сектору Данії після двох витоків газу на газопроводі "Північний потік-1" і одного – на "Північному потоці-2".

- Пориви газопроводів трапляються вкрай рідко, і тому ми бачимо підстави для підвищення рівня готовності в результаті інцидентів, які ми спостерігали за останні 24 години, - заявив в свою чергу директор Датського енергетичного агентства Крістофер Беттцаув, якого цитує TV2.

Прийнято рішення  перевести електроенергетичний та газовий сектори на другий рівень надзвичайної ситуації. Це означає, що компанії сектору повинні звернути увагу на безпеку навколо своїх об'єктів.

Наразі оголошуються конкретні заходи, які компанії електроенергетичного та газового сектору мають здійснити для того, щоб підвищити безпеку, наприклад, об'єктів, будівель та споруд.

За даними міністерства клімату, енергетики та постачання,  загалом на газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2" було виявлено цілих три витоки. Йдеться про два витоки на "Північному потоці-1" та один витік - на "Північному потоці-2".

Витоки сталися на північний схід і південний схід від Борнхольма відповідно. "Північний потік-2" не експлуатується, але містить природний газ, який зараз витікає біля Борнхольма. "Північний потік-1" також не експлуатується, але містить газ.

Оскільки жоден з трубопроводів не був в експлуатації, жоден з інцидентів наразі не має значення для постачання газу до Європи та Данії, уточнили в агентстві.

Дан Йоргенсен додав, що судноплавство та авіація в районі, де сталися витоки, безпечні, а екологічні наслідки обмежені. Водночас датська влада рекомендувала кораблям уникати зони витоку.

Росіяни повідомили про «одночасне руйнування» трьох ниток газопроводу

На витік газу відреагувала компанія Nord Stream – оператор «Північного потоку». Вона заявила про одночасне руйнування трьох ниток газопроводу, наголосивши на «безпрецедентному характері» події.

- Терміни відновлення працездатності газотранспортної інфраструктури поки що оцінити неможливо, - заявили в компанії, яку цитує «Інтерфакс».

Газопровід «Північний потік-2» було збудовано восени 2021 року, але так і не запущено.

Газопровід «Північний потік-1» продовжував роботу після початку війни. Але спочатку Росія знизила, а пізніше і зовсім зупинила прокачування ним газу, пославшись на несправності єдиної робочої турбіни.