Завантажити ще

СБУ затримала заступника мера Вовчанська, яка здавала місцевих патріотів російським окупантам

СБУ затримала заступника мера Вовчанська, яка здавала місцевих патріотів російським окупантам
Фото: т.ме/СБУкр

Правоохоронці затримали мешканців Куп'янська та Вовчанська (Харківська область), які під час окупації перейшли на бік ворога та допомагали росіянам. Про це повідомляє пресслужба Харківської обласної прокуратури.

– Перший заступник Вовчанського міського голови під час окупації міста пішла на співпрацю з представниками РФ. Жінка брала участь у нарадах спільно з окупантами та самопроголошеним "головою тимчасової цивільної адміністрації", - розповіли у прокуратурі.

За інформацією слідчих, жінка забезпечувала російських військових харчуванням, допомагала у вирішенні питань їхнього поселення та надавала технічні засоби для зведення фортифікаційних споруд. Також жінка передавала окупантам списки патріотично налаштованих громадян, учасників АТО/ООС та проукраїнських організацій.

Ще у липні їй заочно повідомили про підозру у державній зраді та оголосили у розшук, а тепер її вдалося затримати та помістити під варту. Жінці загрожує довічне ув'язнення.

- Двоє місцевих жителів Куп'янська, 36-річний та 31-річний чоловіки, добровільно подали заяви до "відділу кадрів" псевдоправоохоронного органу і на початку липня обійняли посади "патрульних народної міліції", - розповіли в прокуратурі.

Правоохоронцям удалося затримати чоловіків. Їм уже повідомили про підозру у колабораційній діяльності. За це їм загрожує до 15 років ув'язнення.

Раніше Служба безпеки України затримала 16 колаборантів та виявила списки всіх посадових осіб окупаційних адміністрацій. Загалом у звільнених населених пунктах Харківщини співробітники СБУ провели поглиблену перевірку близько 7 тисяч осіб.