24 вересня
Завантажити ще

В Україні викрили хакерів, які продали РФ 30 млн акаунтів

В Україні викрили хакерів, які продали РФ 30 млн акаунтів
Фото: ssu.gov.ua

У Львові Служба безпеки нейтралізувала хакерське угруповання, яке зламало 30 млн акаунтів і продавало їх через "Даркнет". Про це повідомляє СБУ.

- Зловмисники зламували активні акаунти інтернет-користувачів з України та Євросоюзу, отримуючи доступ до персональних даних громадян. Цю конфіденційну інформацію вони продавали через анонімну платформу "Даркнет", а гроші отримували на заборонені в нашій державі електронні платіжні системи ЮMoney, Qiwi та WebMoney, – розповіли у СБУ.

За попередніми даними, хакери продали орієнтовно 30 млн акаунтів і отримали "прибуток" у розмірі майже 14 млн гривень. Як повідомляють правоохоронці, їхніми "оптовими клієнтами" були прокремлівські пропагандисти.

- Саме вони використали отримані установчі дані українських та іноземних громадян для поширення фейкових "новин" з фронту та створення панічних настроїв. Метою таких маніпуляцій була масштабна дестабілізація у країнах, – розповіли силовики.

Під час обшуків у зловмисників виявили жорсткі диски із персональними даними громадян та техніку з підтвердженнями незаконної діяльності. Організатору угруповання вже повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 361-2 (несанкціонований збут чи розповсюдження інформації з обмеженим доступом, що зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах)) КК України.