30 травня
Завантажити ще

На Харковщині ексгумували 263 тіла загиблих, серед них є діти

На Харковщині ексгумували 263 тіла загиблих, серед них є діти
Фото: facebook.com/police.kharkov

На місці масових поховань в Ізюмі вже вилучено 263 тіла українців, загиблих від дій російських загарбників. Багато з них мають сліди катувань: зв’язані руки, кульові отвори, переломи, мінно-вибухові травми - поліція подовжує вилучати тіла загиблих у місті Ізюм. Як повідомляється у Нацполіції області, серед вилучених тіл є останки 2 дітей.

- Тіла перебувають у стані гнилісних змін, тому у слідства більш детальна інформація буде після проведення судово-медичних експертиз, які вже призначені, - повідомив заступник начальника управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах воєнного конфлікту, Головного слідчого управління НПУ Дмитро Шевчук.

Він наголосив, що при візуальному огляді частина вилучених тіл має ознаки катувань, у деяких зв'язані руки, маються колото-різані рани.

У Нацполіції додали, що свідками воєнних злочинів стала велика кількість громадян, які перебували в окупації. Вони надають слідчим свідчення щодо локацій, де стояли російські війська, про місце розташування їх штабів, комендатури, місця, де утримували та катували українців.  Одна з тортурних кімнат виявлена в Ізюмському районному управлінні поліції. Там вже працюють слідчо-оперативні групи. 

Слідчі дії тривають. В кожному куточку деокупованої Харківщини правоохоронці займаються пошуком, фіксацією та документуванням злочинів російської федерації.

На території лісу нараховується 450 поховань вбитих та закатованих громадян та одна братська могила військових. По факту слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.