Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Керівниця патронатної служби полку "Азов": Росіяни повертають дуже пошкоджені тіла

Керівниця патронатної служби полку
Фото: 24 КАНАЛУ, ВАЛЕНТИНИ ПОЛІЩУК

Росіяни дуже погано ставляться до тіл українських захисників. Іноді вони під час обміну повертають полеглих в такому стані, що дуже важко впізнати людину – навіть вже немає татуювань, стадія розкладу жахлива. Про це керівниця патронатної служби полку "Азов" Олена Толкачова розповіла в інтерв’ю «Українській правді».  

- Я і мої дівчата працюємо з 2014 року, ми особисто дуже багато кого знаємо, тому можемо впізнати знайомих по татуюваннях, наприклад.  Але це тільки первинний огляд і реєстрація. Потім іде безпосередньо опізнання за судово-медичної експертизи або за процедурою ДНК, або за ознаками якимись особливими. Далі викликаються родичі, і вони вже підписують протокол опізнання, що так, вони згодні, що це саме їхній родич, або чекаємо співпадіння ДНК, - розповіла Толкачова.

За її словами, масштаби роботи дуже великі. Як приклад, керівниця патронатної служби «Азову» розповіла про випадок, коли їм почали передавати тіла хлопців після виходу військових з «Азовсталі»

- Приїхало 122 тіла, і їх треба було дуже швидко зареєструвати і покласти в належні умови для зберігання…А росіяни нам віддають просто рештки – настільки пошкоджені, настільки гнилісні зміни глибокі, що навіть іноді немає з чого взяти ДНК-матеріал, - наголосила Толкачова.

Вона додала, что на даний час опізнання відбувається повільно через дуже великі масштаби втрат, через те, що багато загиблих одночасно. 

- Процес триває не в порядку черги, а таким чином: чим більш розкладений матеріал, чим складніший, його беруть в першу чергу. Там є окремі реактиви, спочатку використовують їх, потім інші, - наголосила вона.   

Толкачова також повідомила, що їх патронатна служба до цих пір не має ніяких даних про загиблих в Оленівці. Також російська влада не передала тіла «Азовців».