2 червня
Завантажити ще

Омбудсмен Лубінець показав катівню в Ізюмі: Тут росіяни вибивали свідчення

Омбудсмен Лубінець показав катівню в Ізюмі: Тут росіяни вибивали свідчення

Український омбудсмен Дмитро Лубінець показав катівню, облаштовану росіянами в місті Ізюм. Він також розповів, що у звільненому від загарбників місті зруйновано понад 70% будівель.

- Поки я з командою перебував в місті, військослужбовці разом із з слідчими та місцевими жителями ідентифікували декілька місць, де відбувалися воєнні злочини. Катівня, влаштована в підвалі, поруч з приватними будинками, де з жінок і чоловіків вибивали покази проти української армії.  Навіщо це робити людям, які повністю контролювали місто - невідомо. Відомо лише те, що під нелюдські знущання міг потрапити кожен, - розказав Лубінець.

Він повідомив, що в Ізюмі на місці працюють не тільки органи державної влади України, комунальники та сапери - сюди приїхали також українські та закордонні журналісти, щоб увесь світі побачив злочини, які продовжує скоювати Російська Федерація.

- Якщо хтось думав, що вони зупинилися на Бучі, бо жахнулися своїй жорстокості - це не так. Російське політичне і військове керівництво нагороджує воєнних злочинців, ставить їх у приклад тим самим поширює практику масових злочинів проти цивільного населення, - наголосив Лубінець.

Він додав, що свідчень зібрано дуже багато і ця робота продовжується і сьогодні. 

Раніше стало відомо, що у звільненому в Ізюмі місті знайдено масове поховання.  Президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що 16 вересня на місце злочина потраплять українські та міжнародні журналісти, які своїми очами побачать злочини війська РФ.