6 грудня
Завантажити ще

У Запоріжжі затримали «волонтерку», що була агентом ФСБ

У Запоріжжі затримали «волонтерку», що була агентом ФСБ
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine/

Контррозвідка Служби безпеки України затримала російську агентку у Запоріжжі, яка прикидалася волонтеркою. Як повідомили у прес-службі СБУ, насправді зрадниця виконувала завдання рф щодо виявлення дислокації підрозділів ЗСУ.

Затримана - мешканка тимчасово окупованого Пологівського району Запорізької області. ФСБ завербовала її ще на початку повномасштабного вторгнення.  Від російського «куратора» вона отримала позивний «007» та інструктаж з ведення розвідувально-підривної діяльності на території регіону.

Щоб замаскувати свої злочинні дії, зрадниця представлялась місцевою волонтеркою. На тимчасово окупованій території вона, через свої особисті зв’язки, збирала установчі дані на учасників партизанського руху на півдні для їх подальшого виявлення.

Наступне вороже завдання агентки було налагоджувати контакти з українськими захисниками, щоб встановити місця дислокації та переміщення підрозділів ЗСУ. Для цього вона виїхала з тимчасово окупованої території до Запоріжжя.

Вона отримала координати, а також дані про кількість особового складу і техніки Сил оборони. Та передати їх окупантам зрадниця не встигла - співробітники СБУ своєчасно викрили і нейтралізували зловмисницю. Наразі слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру у державній зраді, вчинену в умовах воєнного стану. Суд обрав їй міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.