Завантажити ще

У Херсоні стався вибух у квартирі Томіліної - колаборантку поранено

У Херсоні стався вибух у квартирі Томіліної - колаборантку поранено
Фото: twitter.com/tomilina_ks

У тимчасово окупованому Херсоні підірвали у вланій квартирі так званого "ректора" Херсонського державного університету Тетяну Томіліну. В результаті колаборантка потрапила до реанімації, також загинув її "охоронець". Про це повідомляє у своєму Телеграм-каналі місцевий журналіст Кирило Риженко.

- Сьогодні рухом опору була підірвана Тетяна Томіліна і орк, що її супроводжував. Томіліна – "300", у реанімації, тяжкий стан. Орк – "200". Колаборантка займала псевдопосаду "ректора ХДУ", – написав Риженко.

Йдеться про 57-річну Томіліну, яка з 2012 по 2015 очолювала Херсонський академічний ліцей імені Мішукова при Херсонському держуніверситеті. З початку війни вона стала на бік російських окупантів. У червні колаборантка зі своїми спільниками увірвалася до Херсонського держуніверситету та взяла у заручники його проректора. Пізніше окупанти оголосили Томіліну "ректором" закладу.

Скандали навколо Томіліної почалися ще у 2015 році. Тоді журналісти виявили в її соцмережах ряд проросійських публікацій. Також колаборантка фігурувала у справі відомого сепаратиста Олександра Гуляєва, який у 2014 році представляв неіснуючу "Херсонську народну республіку" на так званому "з'їзді республік" у Ялті. Ще один скандал вибухнув навколо Томіліної після її заяви про те, що на місці міської санепідстанції у Херсоні "американці обладнали біолабораторію".