Завантажити ще

В Ізюмі за час окупації загинуло понад тисячу мирних громадян

В Ізюмі за час окупації загинуло понад тисячу мирних громадян
Фото: t.me/UkraineMediaCenterKyiv

За час окупації в Ізюмі Харківської області вбито щонайменше тисячу мирних громадян. Крім того, близько 80% інфраструктури міста зруйновано або суттєво пошкоджено.
Про це заявив депутат ізюмської міської ради Максим Стрельников під час брифінгу.

- Як і по всій окупованій території, росіяни вчиняли воєнні злочини та намагалися їх приховати. Щонайменше тисяча місцевих жителів загинули внаслідок воєнних дій. Але ми вважаємо, що ще більше людей постраждали, бо окупанти зруйнували всі заклади охорони здоров'я. Доступ до ліків був обмежений, росіяни пограбували всі аптеки, – наголосив депутат.

За словами Стрельникова, сьогодні у звільненому Ізюмі гостро стоїть питання забезпечення ліками та госпіталізації тяжкохворих і поранених. Нині у місті Ізюмі залишається близько 10 тисяч мирних жителів.

- Внаслідок агресії Росії понад 80% інфраструктури у місті зруйновано. Це і приватні будинки, і багатоквартирні, і промислові потужності. Але найжахливіше, що попереду зима, а централізована система опалення розбита. Сподіваємось на допомогу обласної влади, - додав Стрельников.

Наразі українські військові облаштовуються у звільненому від російських окупантів місті Ізюмі Харківської області. Серед знахідок ЗСУ – кинуті росіянами арсенали боєприпасів.