Завантажити ще

Інститут вивчення війни: ЗСУ просунулися на 20 км у Харківській області

Інститут вивчення війни: ЗСУ просунулися на 20 км у Харківській області
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Збройні сили України, скориставшись передислокацією російських сил, провели ефективний контрнаступ на північний захід від Ізюму і відвоювали 400 квадратних кілометрів.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW ).

Українські війська на південному сході Харківської області, ймовірно, використовують передислокацію російських сил на південний напрямок, щоб провести ефективний контрнаступ на північний захід від Ізюму.

- Українські сили, ймовірно, використали тактичну несподіванку, щоб 7 вересня просунутися щонайменше на 20 км на контрольовану Росією територію на сході Харківської області, - зазначають фахівці. - Операції ЗСУ, що тривають у Херсонській області, змусили російські війська зосередитися на півдні, що дозволило українським силам розпочати локальні, але дуже ефективні контратаки в районі Ізюму.

В інституті вважають малоймовірним, що контрнаступ та спроби відвернути російські сили на півдні України є обманом для відновлення операцій у Харківській області, українські сили, ймовірно, розумно скористалися перерозподілом російських військ, техніки та загальної оперативної концентрації, щоб розпочати локалізовані контрнаступи на критичні точки у Харківській області.

Крім того, ISW з посиланням на українські та російські джерела повідомляє про активність вздовж двох основних напрямків у Херсонській області 7 вересня: на півночі Херсонської області на південь від кордону з Дніпропетровською областю та на заході Херсонської області вздовж кордону з Миколаївською областю.

Знімки також підтверджують, що українські війська просунулися до Високопілля та Нововознесенська, обидва в межах 5 км від кордону Херсонсько-Дніпропетровської області.