Завантажити ще

«Батальйон Монако»: ДБР встановило одного з фігурантів журналістського розслідування

«Батальйон Монако»: ДБР встановило одного з фігурантів журналістського розслідування
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=P2ZOBFFvXFw

Працівники ДБР підтвердили місце знаходження одного з героїв так званого «Батальйону Монако», про який йшла мова у розслідуванні журналістів «Української правди».  Як повідомили у пресслужбі ДБР, він є підозрюваним у кримінальному провадженні Бюро щодо незаконної розтрати коштів.

На даний час вживаються заходи щодо затримання підозрюваного та екстрадиції до України. Документи, що наблизять його зустріч зі слідчими, вже направлені у відповідні країни ЄС.

Також ДБР розслідує кримінальне провадження щодо ухилення від сплати податків групою компаній, що належить фігуранту. Встановлено, що під прикриттям податківців група компаній маніпулювала з фінансовою звітністю, проводила фіктивні господарські операції для зменшення сум, які необхідно було сплачувати до бюджету.

Також у ході розслідування виявлено, що ці компанії після анексії АР Крим продовжували здійснювати господарську діяльність на півострові.

- За матеріалами ДБР накладено арешт на майно «бійця Батальйону Монако», який відпочиває на Лазурному узбережжі, поки його компанії фактично обкрадають українців, - наголосили у бюро.

Розслідування триває.  Паралельно розслідуються й інші епізоди протиправної діяльності деяких «бійців» цього елітарного клубу.

Про що йде мова

16 серпня було оприлюднене журналістське розслідування «Української правди» щодо виїзду до Князівства Монако під час російської агресії військовозобов’язаних громадян України. 17 серпня 2022 року ДБР розпочало досудове розслідування за даним фактом.

У рамках розслідування кримінального провадження будуть досліджені обставини перетину державного кордону України фігурантами даного розслідування та роль і місце в цьому процесі посадових осіб правоохоронних органів.