Завантажити ще

У Міноборони спростували викрадення своїм співробітником півмільйона доларів

У Міноборони спростували викрадення своїм співробітником півмільйона доларів
Фото: antikor.com.ua

За рішенням Печерського районного суду правоохоронці провели обшук у чиновника Міністерства оборони у справі про розкрадання 580 тисяч доларів під час закупівлі бронежилетів. Про це йдеться у заяві відомства.

- Оскільки контракт на постачання бронежилетів, про який йдеться, був підписаний посадовцем Міноборони, на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва 26 серпня 2022 року слідчим Національної поліції було проведено обшук за місцезнаходженням зазначеної посадової особи, - повідомили в Міноборони.

Як зазначено у повідомленні, під час обшуку у чиновника вилучили особистий телефон та ноутбук посадової особи, але жодних доказів знайдено не було.

- Жодних коштів при обшуку знайдено не було і не вилучалося. Жодних обшуків у Міністерстві оборони не проводилося. Жодних повідомлень про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень посадовими особами Міноборони в даному кримінальному провадженні не здійснювалося, - наголосили у відомстві.

Йдеться про контракт, укладений у березні Міністерством оборони з турецькою компанією, на постачання бронежилетів. Загальна сума операції склала 16 мільйонів 656,3 тисячі євро. За версією слідства, група із трьох громадян України, зловживаючи довірою, привласнила 580 тисяч доларів під час виконання турецькою компанією цього контракту. Для цього зловмисники використали офшорні компанії Китайської Народної Республіки та Королівства Бахрейн.

13 червня поліція порушила кримінальну справу за ч.4 ст. 190 "Шахрайство", ч.2 ст. 209 "Легалізація (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом" та ч. 3 ст. 358 "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів" Кримінального кодексу. А Міноборони направило позов до Арбітражу Торгово-промислової палати через порушення умов контракту турецькою компанією. та звернулося до суду в Турецькій Республіці. В результаті було накладено арешт на банківські рахунки та активи компанії, яка не виконала контракт.