2 червня
Завантажити ще

В Києві розкрили зловмисників, що торгували тиграми та єнотами

В Києві розкрили зловмисників, що торгували тиграми та єнотами
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=jR9_nq528G4

В Києві слідчі та кіберполіцейські виявили двох осіб, що організували незаконну торгівлю екзотичними і дикими тваринами. Як повідомили у пресслужбі ГУНП в м. Київ, спільники розміщували в мережі інтернет оголошення щодо продажу тварин, які занесені до Червоної книги.

- 36-річна жінка та 35-річний чоловік реалізовували тварин через сайт та соціальні мережі. За ухвалою суду ми провели 5 обшуків у конспіративних та особистих квартирах фігурантів, де виявили близько 400 тварин різноманітних видів, серед яких і троє маленьких тигренят, мавпи, єноти, рептилії та птахи. До проведення слідчих дій були залучені також спеціалісти Державної екологічної інспекції та столичного зоопарку, - повідомили у пресслужбі.

За даними правоохоронців, тварини утримуються у неволі в умовах, які не відповідають їх біологічним та індивідуальним особливостям, тим самим піддаються жорстокому поводженню з ними. Так, в деяких вольєрах порушені санітарно-гігієнічні норми, травоїдні та хижі тварини утримувалися у сусідніх клітках в одному приміщенні, а деякі з них були зневоднені та виснажені. Також під час обшуків було виявлено безліч ветеринарної документації з ознаками підробки та пусті бланки документів на тварин.

За даним фактом слідчі розпочали два кримінальних провадження: за ч. 3 ст. 299 Кримінального кодексу України - жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю щодо двох і більше тварин, та ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України - підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Наразі правоохоронці вилучили диких та екзотичних тварин, вони перебувають на утриманні у столичному зоопарку.