Завантажити ще

Директора "RT" судитимуть в Україні: публічно закликав до геноциду українців

Директора
Фото: t.me/SBUkr

В Україні завершено досудове розслідування щодо директора російського пропагандистського телеканалу "RT" Антона Кузнєцова-Красовського, який неодноразово «використовував усі доступні йому медійні платформи для публічних закликів до геноциду українців, ліквідації незалежності України та повалення її конституційного ладу. Про це повідомляє Офіс генпрокурора України.

- Обвинувачений, будучи публічною особою, яка має вплив на аудиторію російських телеканалів, упродовж січня-квітня 2022 року здійснював публічні заклики до геноциду українського народу та насильницької зміни та повалення конституційного ладу, - йдеться в повідомленні.

Наразі підозрюваний включений до санкційного списку ЄС за поширення антиукраїнської пропаганди. Повідомляється, що слідчі СБУ під час досудового розслідування зібрали вичерпну доказову базу для притягнення його до кримінальної відповідальності.

Зокрема, задокументовано, що Кузнєцов-Красовський неодноразово негативно висловлювався про:

  • українців, як націю
  • існування України як самостійної і суверенної держави.

За даними СБУ, у публікаціях, розміщених у YouTube і Telegram-каналах, Кузнєцов-Красовський закликав російську владу до фізичного знищення українців: "Ребят, ну очевидно, что надо взять себя в руки. Собраться, перестать думать о "братьях". Они не братья нам. Я там вырос, со знанием дела говорю: Мочите! Давайте! Хватит!"

Крім того, він створював «авторські» відеозаписи на кшталт "С*ка, этой страны не должно быть!". Та переконував глядачів у доцільності проведення так званої "спеціальної воєнної операції" на території України.

Наразі завершено досудове розслідування у межах кримінального провадження, розпочатого за ч.2 ст.442 Кримінального кодексу України (геноцид, публічні заклики до геноциду, а також виготовлення матеріалів із закликами до геноциду з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів). Обвинувальний акт передано до суду, - зазначили у пресслужбі СБУ.  

Новини по темі: СБУ Генпрокуратура геноцид