Завантажити ще

Генштаб: Ворог наступав в районі Бахмуту. ЗСУ змусили його тікати

Генштаб: Ворог наступав в районі Бахмуту. ЗСУ змусили його тікати
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/

На початок 167-ї доби з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну  на Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала. Як повідомляє Генштаб ЗСУ, підрозділи Збройних сил Білорусі продовжують посилювати охорону ділянки білорусько-українського кордону в Брестській та Гомельській областях.

Зберігається загроза завдання ворогом ракетних та авіаційних ударів з території і повітряного простору Білорусі.

На сіверському напрямку противник продовжує утримувати в прикордонних районах Брянської та Курської областей окремі підрозділи військ Західного військового округу. Вони проводять демонстраційні дії, щоб скувати  маневри підрозділів наших військ та не допустити їх перекидання на інші напрямки.

Ворог обстріляв наші позиції із ствольної та реактивної артилерії у районах сіл Катеринівка, Середина-Буда та Мезенівка Сумської області. Вів повітряну розвідку біля Гаю та Шалигиного.

На слобожанському напрямку загарбники ведуть бої, щоб утримати раніше зайняті рубежі та не допустити наступ українських воїнів. Ворог намагається виявити побудову системи оборони наших військ.

На харківському напрямку окупанти стріляли із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах Соснівки, Дуванки, Прудянки, Дементіївки, Питомника, Руської Лозової, Черкаських Тишок, Петрівки, Байрака, Старого Салтіва, Базаліївки, Коробочкиного, Андріївки, Мілового, Чугуїва та Чепіля. Вів повітряну розвідку БпЛА. Завдав авіаційного удару поблизу Верхнього Салтова.

На слов’янському напрямку противник обстрілював з артилерії райони Бражківки, Карнаухівки, Сулигівки, Нової Дмитрівки, Протопопівки, Адамівки, Залимана, Мазанівки та Долини.

На донецькому напрямку за підтримки оперативно-тактичної та армійської авіації ворог  наступає на Бахмутському та Авдіївському напрямках, намагається артилерійським вогнем витіснити наші підрозділи із зайнятих рубежів.

На краматорському напрямку противник вів обстріли біля Григорівки, Сіверська, Верхньокам’янського, Закітного та Івано-Дар’ївки.

На бахмутському напрямку зафіксовано ворожий вогонь артилерії у бік Соледара, Кодеми, Білогорівки, Бахмутського, Виїмки та Вершини. Біля останнього, а також Зайцевого, Дачі, Бахмуту, Яковлівки і Спірного противник задіяв авіацію.

Окупанти намагалися провести розвідку боєм в районах Івано-Дар’ївки, Веселого, Яковлівки та Бахмуту. Українські воїни завдали вогневого ураження та змусили загарбників тікати. З таким же результатом ворог вів наступ неподалік Зайцевого.

На авдіївському напрямку зафіксовано обстріли поблизу Водяного, Пісків, Невельського, Новоселівки, Красногорівки і Сухої Балки. Противник завдав авіаударів у районах Мар’їнки, Красногорівки, Новоселівки, Авдіївки.

Ворог насупав неподалік Красногорівки та Авдіївки, успіху не мав, відійшов.

На новопавлівському та запорізькому напрямках обстріляно райони Володимирівки, Павлівки, Оріхового, Шевченкового, Гуляйпільського, Новоданилівки, Степногірська, Ольгівського, Кам’янського та Новосілки. Авіаудари зафіксовано біля Великої Новосілки, Щербаків та Новосілки.

Наші захисники знешкодили розвідувальні групи в районах Великої Новосілки та Времівки.

На південнобузькому напрямку противник веде оборонну операцію та активно застосовує армійську авіацію. З метою сковування наших військ здійснив артобстріли в районах Прибузького, Посад-Покровського, Лупарево, Українки, Луча, Мирного, Благодатного, Новоросійського, Широкого, Партизанського, Плотницького, Білогірки, Осокорівки та Князівки.

Завдав авіаударів біля Білої Криниці, Андріївки, Осокорівки та Ольгиного. Вів повітряну розвідку БпЛА в районах Білогірки, Мурахівки, Новоолександрівки, Шевченкового та Миколаївки.

В акваторії Чорного моря в готовності до застосування високоточної зброї перебувають два носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Авіаційне угруповання противника веде систематичні бої з метою підтримки дій наземних угруповань. Зусилля зосереджує на ураженні військових об’єктів на Донецькому напрямку.

Українська авіація та ракетно-артилерійські підрозділи продовжують успішне вогневе ураження скупчень живої сили, військової техніки російських окупантів та складів з боєприпасами. Внаслідок втрат особовий склад ворога на багатьох напрямках відмовляється йти в бій та вдається до саботажу.