18 серпня
Завантажити ще

Генштаб: РФ наступає на Авдіївському напрямку, ідуть бої

Генштаб: РФ наступає на Авдіївському напрямку, ідуть бої

На початок 163-ї доби з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну  на волинському та поліському напрямках підрозділи Білорусі виконують завдання з посилення охорони ділянки білорусько-українського кордону. Як повідомили у Генштабі ЗСУ, в частинах сил спеціальних операцій цієї країни відзначено проведення перевірки бойової готовності.

На сіверському напрямку противник із ствольної та реактивної артилерії обстріляв цивільну інфраструктуру в районах Залізного Мосту, Гая, Грем’яча і Михальчиної Слободи Чернігівської області та Старикового на Сумщині.

На харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження із артилерії різних типів в районах Харкова, Борщового, Коробочкино, Великих Проходів, Руських Тишок, Старого Салтова, Пришиба, Циркунів, Мосьпанового, Безруків.

На слов’янському напрямку зафіксовано обстріли біля Богородичного, Мазанівки, Гусарівки, Адамівки, Курульки, Хрестища, Сулигівки, Довгенького та Великої Комишувахи.

На донецькому напрямку ворог проводить наступальну операцію на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Намагається створити сприятливі умови для оволодіння Соледаром та Бахмутом, розширити контрольовану територію на західній околиці міста Донецьк.

На краматорському напрямку зафіксовано обстріли із ствольної та реактивної артилерії, танків в районах Сіверська, Миколаївки, Стародубівки, Спірного, Кривої Луки, Верхньокам’янського, Григорівки, Серебрянки, Райгородка та Калеників. Йшли стрілецькі бої.

На бахмутському напрямку ворог здійснював обстріли військової та цивільної інфраструктури неподалік Яковлівки, Кодеми, Покровського, Роздолівки, Вершини, Бахмуту та Соледару. Вів наступ та штурмував з метою покращення тактичного положення, успіху не мав.

На авдіївському напрямку противник обстрілював із артилерії та танків поблизу Пісків, Пречистівки, Шевченкового, Володимирівки, Новобахмутівки, Невельського, Нетайлового та Красногорівки. Наступав, бої тривають.

На новопавлівському та запорізькому напрямках активних дій окупантів не зафіксовано. Ворог систематично обстрілював цивільну та військову інфраструктури поблизу Константинополя, Залізничного, Варварівки, Времівки, Мар’їнки, Гуляйполя, Гуляйпільського, Малих Щербаків, Темирівки та Білогір’я.

На південнобузькому напрямку основні зусилля противника зосереджені на недопущенні просування наших військ. Він підтримує високу інтенсивність ведення розвідки БпЛА.

Зафіксовано обстріли в районах Миколаїва, Луча, Лиманів, Нової Зорі, Новомиколаївки, Кобзарців, Любомирівки, Киселівки, Андріївки, Лозового, Білогірки, Осокорівки, Потьомкиного, Зеленого Гаю.

Окупанти завдали ракетного удару по інфраструктурному об’єкту у районі Миколаївки Одеської області.