Завантажити ще

Генпрокурор Костін: Військових у Оленівці було вбито термобаричною зброєю

Генпрокурор Костін: Військових у Оленівці було вбито термобаричною зброєю
Фото: ОЛЕКСАНДР ЄРМОЧЕНКО/reutersconnect.com

Попередні висновки міжнародних експертів показали, що атаку на Оленівську колонію було здійснено за допомогою термобаричної зброї. Про це заявив генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Попередні висновки наших міжнародних експертів свідчать, що причиною цього вбивства або способом цього вбивства була термобарична зброя. Це попередні висновки кількох міжнародних експертів, – сказав Костін.

За його словами, міжнародні експерти впевнено виключили версію ракетного обстрілу по Оленівській колонії. Таких самих висновків доходить і слідство.

– Це також підтверджується тією інформацією, яку зараз опрацьовують органи досудового розслідування під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу генерального прокурора, – зазначив генпрокурор.

Як зазначив Костін, зараз для силовиків у пріоритеті - викриття російської дезінформації про нібито "підрив" Оленівської колонії ракетними системами HIMARS.

- Ще раз хочу сказати, що ми вже маємо попередні висновки міжнародних експертів про те, що це було наслідком застосування термобаричної зброї, якою користується саме країна-агресор, - наголосив він.

Йдеться про теракт, який вчинили росіяни в Оленівській колонії вночі, 29 липня. У будівлі, де утримували українських полонених, стався сильний вибух. В результаті загинули щонайменше 53 громадяна України, а близько 150 військових отримали поранення. Україна зажадала, щоб представники Червоного Хреста та ООН відреагували на те, що сталося, оскільки ці організації виступали гарантами збереження життів українців у полоні.