1 червня
Завантажити ще

Розвідка: Теракт в Оленівці здійснили "вагнерівці" за особистим наказом Пригожина

Розвідка: Теракт в Оленівці здійснили

Вбивство українців, які перебували у полоні в Оленівській виправній колонії на Донбасі, організували найманці ПВК "Вагнер". Відповідний указ їм віддав власник компанії Євген Пригожин, не погодивши його з керівництвом Росії. Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки.

- Вибухи в Оленівці – свідома провокація та беззастережний акт тероризму з боку збройних сил окупанта. За наявною інформацією, він здійснений руками найманців зі складу ПВК "Вагнер" ​​("Ліга") за особистою командою номінального власника зазначеної ПВК Євгена Пригожина. Організація та вчинення теракту не були узгоджені з керівництвом Міністерства оборони РФ, - заявили у відомстві.

За даними української спецслужби, вибух було організовано для того, щоб приховати факти розкрадання коштів, виділених на утримання українських полонених.

- 1 серпня до колонії мала прибути комісія з Росії для перевірки витрачання виділених коштів та умов утримання полонених. Однак реальний стан будівлі не відповідав вимогам, тому "проблему" усунули шляхом знищення приміщення разом із розміщеними у ньому українцями, - наголосили у розвідці.

Як зазначено у повідомленні, ще однією метою теракту стало підвищення соціальної напруженості навколо України з огляду на суспільний інтерес до полонених захисників з "Азовсталі".

- Зважаючи на великий суспільний інтерес до долі героїв «Азовсталі», на думку автора сценарію скоєного теракту, смерть захисників має призвести до збільшення соціальної напруги в Україні, - йдеться у заяві.

ЩО СТАЛОСЯ?

У ніч із 28 на 29 липня росіяни влаштували обстріл будівлі Оленівської виправної колонії на території так званої "ДНР". Там утримували українців, які потрапили до російського полону. В результаті загинули щонайменше 53 наших співвітчизника. Ще близько 150 громадян України отримали поранення.

У Генштабі ЗСУ заявили, що українські захисники не завдавали по Оленівській колонії ракетних та артилерійських ударів, а всі звинувачення російської сторони є брехнею та провокацією. У відомстві впевнені, що росіяни здійснили атаку на полонених, щоб приховати свої злочини та звинуватити в теракті Україну.