30 вересня
Завантажити ще

Першому засудженому в Україні російському солдату пом'якшили покарання

Першому засудженому в Україні російському солдату пом'якшили покарання
Фото: t.me/graty_me

Київський апеляційний суд послабив покарання першому засудженому російському військовослужбовцю Вадиму Шишімарину. Замість довічного ув'язнення йому призначили 15 років ув'язнення. Про це повідомляє " Граті " з посиланням на трансляцію суду.

Після оголошення вироку адвокат російського окупанта Віктор Овсянніков подав апеляційну скаргу, в якій попросив суд виправдати його підзахисного. Захисник посилався на те, що суд не врахував кілька фактів, що пом'якшують злочин. Зокрема те, що Шишімарін кілька разів відмовився виконувати злочинний наказ командира і добровільно здався в полон.

Останнє засідання апеляційного суду відбулось 29 липня. Суддя задовольнив скаргу частково та замінив довічний термін на 15 років ув'язнення.

Зазначимо, за даними слідчих, 21-річний російський військовий Вадим Шишімарін 28 лютого вбив беззбройного жителя селища Чупахівка Сумської області, який вів узбіччям велосипед. Перед цим колону, де був сержант, розбили ЗСУ.

Втікаючи, він із ще чотирма окупантами обстріляли з автоматів приватний автомобіль і вкрали його. На ньому із пробитими колесами загарбники заїхали до села. Дорогою побачили чоловіка, який повертався додому і говорив по телефону. Один із військових наказав сержанту вбити цивільного, щоб він не повідомив про них українських захисників. Той зробив кілька прицільних пострілів через вікно автомобіля з автомата Калашнікова в голову 62-річного потерпілого. Чоловік помер на місці всього за кілька десятків метрів від свого будинку.

Київський суд визнав російського військового винним у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних із умисним вбивством, та засудив його до довічного терміну ув'язнення.