Завантажити ще

Поліція відкрила вже понад 300 справ щодо шахрайства з гуманітаркою

Поліція відкрила вже понад 300 справ щодо шахрайства з гуманітаркою
Фото: ssu.gov.ua

На сьогоднішній день Нацполіція відкрила вже 320 кримінальних проваджень з шахрайства та зловживань із гуманітарною допомогою. Про це розповів голова Національної поліції Ігор Клименко в ефірі телемарафону.

- НПУ розпочала 320 кримінальних проваджень саме з цих питань. І це багато, бо ми маємо на увазі не лише забезпечення гуманітарною чи благодійною допомогою ЗСУ, а й переселенців. І 43 особи вже отримали підозри, кілька справ ми направили до суду. Думаю, що найближчим часом буде справедливим рішення щодо таких людей, - розповів він.

Клименко навів кілька прикладів. Так, у Львівській області поліція висунула підозру ділкам, які намагалися реалізувати військову амуніцію через магазини та ринки.

На Дніпропетровщині, за інформацією слідства, гумдопомогу, що надходила для переселенців, намагалися продавати, і лише доведена сума у цьому випадку становить 1,3 млн грн.

На Рівненщині зловмисники продавали автомобілі, що надійшли як благодійна допомога.

Клименко також згадав випадок, коли одна з тернопільських благодійних організацій надала майже 2 млн грн, які пожертвували громадяни. Справа вже у суді.

– Ми працюємо, як правило, дуже тихо, превентивно. Усі злочинні організації, які займаються і гумодопомогою, і благодійною допомогою - під контролем. Ми дуже швидко реагуємо на кожну заяву щодо цього, - запевнив керівник Нацполіції, закликавши громадян повідомляти про факти розкрадання гумдопомоги.

Співробітники Державного бюро розслідувань викрили керівника однієї зі столичних мереж магазинів, що спеціалізуються з продажу товарів військового призначення, на махінаціях з гуманітарною допомогою.