Завантажити ще

Катя Осадча: В Італії – скандал. Влада забрала у українки-біженки доньку

Катя Осадча: В Італії – скандал. Влада забрала у українки-біженки доньку
Фото: https://www.instagram.com/p/CgkItqajIN5/

В Італії батьки стали заручниками бюрократичної пастки. Дитину забрали у бабусі-біженки і не віддають матері, бо «не вірять», що вона рідна. Про кричущий випадок на своїй сторінці в Інстаграмі розповіла телеведуча Катя Осадча.

-  Хочеться вірити, що непорозуміння, інакше як повірити в те, що документів від батьків недостатньо... Зараз справа за органами влади в Україні, і це питання обов’язково вирішиться і донька буде з мамою, але скільки жаху, нервів і розпачу для мами, окрім вже існуючого, принесла ця ситуація, - написала Осадча.

Вона показала скрін листа матері дівчинки, яку відібрала італійська влада. За словами жінки, в лютому вона з молодшою донькою втекла від війни у Німеччину. Старша ж донька разом з бабусею поїхали в Італію.

- Чому так? Моя Ксенія, старша донька – велоспортсменка. Призерка України. Коли почалась війна, її тренер запропонував нам відправити доньку до Італії – країну велоспорту. Він дав на це гроші. На переїзд, на все. Він хотів врятувати та допомогти своїй вихованці надали тренуватись без загрози її життю, - пояснила жінка.

Скандал в Італії. Фото: .instagram.com/p/CgkItqajIN5/

Скандал в Італії. Фото: .instagram.com/p/CgkItqajIN5/

Коли бабуся приїхала на Сицілію, квестура (міграційна служба) не признала жінку опікуном, бо українське доручення «не документ для них», та призначили свого. Протягом 4 місяців  мама намагалася довести, що бабуся  рідна.

- Ні. Не вірять, Але бабуся весь цей час жила з онукою. Весь цей час міняли опікунів дитині, без нашого відома. Знати ім’я та телефон опікуна – не можна, - додала мама дівчинки.

За словами жінки, вона сама весь цей час робила документи у Німеччині. Оскільки молодша донька ходила до школи, то вони не могли поїхати в Італію. Як тільки навчання закінчилось та джоб-центр підписав відпустку, мама відразу полетіла за донькою.

- По приїзду знайшли адвоката. Вчора був суд. Проти нас виступав заступник опікуна. Красива така жіночка, яка просто зробила свою роботу. А ми втратили день з життя. Вона виразила недовіру мені, нашим докам, довідкам з посольства України, дорученню від тата, датам на дорученні та печаткам на довідках. Просто так «Не верю», - написала мама дівчинки.

За словами жінки, під час суду її допитали, куди повезе дитину. Чи є для неї ліжко. Де працює тато. Прописка мами в Німеччині, соцзахист, вид на проживання в країні ЕС в результаті не виявились підставою віддати дитину.

Адвокат ні слова не сказав на наш захист та не дозволив мені казати про недовіру опікуну, бо вони можуть подати на мене за наклеп. Мені порадили надати огласки цієї справи. Бо я не знаю, куди ще звертатись, - підсумувала жінка.

Скандал в Італії. Фото: .instagram.com/p/CgkItqajIN5/

Скандал в Італії. Фото: .instagram.com/p/CgkItqajIN5/