Завантажити ще

ДСНС: Захисні споруди в Україні можуть вмістити лише 10% населення

ДСНС: Захисні споруди в Україні можуть вмістити лише 10% населення
Фото: https://t.me/V_Zelenskiy_official

В Україні на обліку близько 21 тис. захисних споруд цієї кількості достатньо для укриття лише 10% населення. Про це на брифінгу сказав директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький.

– Нині в Україні на обліку перебуває близько 21 тис. захисних споруд. На перший погляд, цифра велика, але їх достатньо для укриття лише близько 10% населення, – зазначив він.

Він пояснив, що найпростіші укриття лише знижують вплив засобів поразки на громадян, а захисні споруди забезпечують більший захист.

- Тому якщо ми знаходимося у захисних спорудах, то ми у безпеці. Якщо у найпростіших укриттях – у підвалах, цокольних приміщеннях – то, на жаль, лише у відносній безпеці, – пояснив представник ДСНС.

Раніше Кабінет міністрів рекомендував розпочати навчальний рік у школах із 1 вересня. Але свої двері для школярів зможуть відчинити лише ті навчальні заклади, які пройдуть фільтри безпеки. Зокрема, до укриття в навчальних закладах висунули 18 вимог безпеки, які не можуть бути порушені.