8 червня
Завантажити ще

Британська розвідка: Частина українських сил виведена з району Вуглегорської ТЕС

Британська розвідка: Частина українських сил виведена з району Вуглегорської ТЕС
Фото: orenburg.media

Російська приватна військова компанія «Вагнер», швидше за все,  досягла успіху в тактичному наступі на Донбасі в районі Вуглегірської ТЕС і селища Новолуганське. Ймовірно, що деякі українські сили вже виведені з цього району, повідомляє Міністерство оборони Великобританії на своїй сторінці у Твітері..

В розвідці нагадали, що голова МЗС РФ Лавров здійснює поїздку в Єгипет, Ефіопію, Уганду і Республіку Конго.

- Імовірно, що Росія спробує використати візити на захід щодо міжнародної продовольчої кризи і заручитися підтримкою африканських держав, які в іншому зберігали нейтралітет відносно російського вторгнення до України, - вважають у Міноборони Британії.

У розвідці додали, що починаючи з 2014 року Росія зробила «значні зусилля для забезпечення впливу в Африці». При цьому ПВК Вагнера часто використовувався нею як один із найулюбленіших інструментів впливу в регіоні.

- Росія, ймовірно, у першу чергу взаємодіє з Африкою, тому що вважає, що це зміцнить ідентичність "великої держави", до якої Росія прагне. Її другорядні цілі, ймовірно, полягають у тому, щоб забезпечити товарні концесії і переконати африканські держави голосувати відповідно до інтересів Росії на міжнародних форумах", - йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, на краматорському напрямку напередодні були зафіксовані обстріли неподалік Кривої Луки, Закітного, Спірного, Григорівки, Тетянівки та інших населених пунктів. Ворог завдав авіаудару поблизу Серебрянки. Активно задіював БпЛА. Невдало штурмував в районі Верхньокам’янського.