Завантажити ще

Відому мережу магазинів упіймали на махінаціях із гуманітаркою

Відому мережу магазинів упіймали на махінаціях із гуманітаркою
Фото: dbr.gov.ua

Співробітники Державного бюро розслідувань викрили керівника однієї зі столичних мереж магазинів, що спеціалізуються з продажу товарів військового призначення, на махінаціях з гуманітарною допомогою. Прес-служба відомства не називає імен, але за даними джерел "УП" йдеться про Воєнторг "ДіСІ".

У квітні 2022 року підприємці запропонували одній зі столичних військових частин  подарувати бронепластини та захисні шоломи у якості гуманітарної допомоги. Для цього комерсанти попросили надати підприємству сертифікат на ввезення відповідного товару, що дозволяло уникнути проходження митних формальностей та сплати митних платежів до державного бюджету. Після отримання сертифікату зловмисники завезли з території Польщі до України 1,5 тис. бронепластин та 300 захисних шоломів. Задекларована вартість товару на той момент становила понад 800 тис. гривень. За попередніми оцінками, ринкова вартість таких товарів становить приблизно 8 млн грн.

Надалі замість того, щоб безоплатно передати товар військовим, підприємці запропонували керівництву частини укласти з ними договір купівлі-продажу та викупити шоломи та пластини за ринковою вартістю. Коли військові відмовили, підприємці почали давити на них. У той же час бронепластини та шоломи були виставлені на продаж через мережу власних магазинів.

- 21 липня слідчі Бюро провели 8 санкціонованих обшуків за місцями проживання вказаних осіб, у магазинах та складах. У зловмисників вилучено 120 тис. незареєстрованих набоїв до вогнепальної зброї. Власнику та керівнику торговельної мережі повідомлено про підозру у продажу товарів (предметів) безоплатної допомоги з метою отримання прибутку, здійсненого у значному розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України), - зазначили у відомстві.

Підозрюваним загрожує позбавлення волі до 7 років. Наразі слідчі перевіряють наявність інших фактів незаконних дій з гуманітарною допомогою, вирішується питання щодо обрання підозрюваним заходів.

Фото
Фото
22 Липня 202210:25