Завантажити ще

У Києві затримали волонтера, який крав благодійні внески на підтримку ЗСУ

У Києві затримали волонтера, який крав благодійні внески на підтримку ЗСУ

Слідчі повідомили про підозру мешканцю Києва, який збирав з українців гроші на підтримку української армії, але насправді крав благодійні внески людей. Про це повідомляє прес-служба Київської місцевої прокуратури.

- З середини квітня підозрюваний розміщував публікації в Telegram, звертався до громадян із закликом про збирання коштів, які згодом обіцяв передати ЗСУ. Псевдоволонтер вказував дані своїх банківських карток, але майже всі зібрані кошти витрачав на особисті потреби. Щоб приховати розкрадання коштів, чоловік перераховував 5 гривень на єдиний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ, після чого у фоторедакторі змінював суму внеску та робив фотозвіт, – встановили силовики.

Як зазначили у відомстві, за місцем проживання зловмисник було проведено обшук, під час якого правоохоронці вилучили банківські картки, ноутбук, флеш-накопичувач, кошти.

Псевдоволонтера вже затримано, йому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу "Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги". Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років позбавлення волі з правом обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.