Завантажити ще

Екс-главі ПриватБанку та його спільникам вручили підозру у розтраті 85 мільйонів

Екс-главі ПриватБанку та його спільникам вручили підозру у розтраті 85 мільйонів
Фото: УНІАН

Українські силовики виявили ще один епізод розкрадання коштів ПриватБанка перед його націоналізацією на суму 85,2 мільйонів гривень. У цій справі повідомили про підозру колишньому голові банку, його першому заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

- У грудні 2016 року, за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним, екс-голова правління, його перший заступник та два керівники департаментів на підставі неправдивих документів виплатили за рахунок банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов'язаних із заснуванням компаній. Встановлено, що кошти були перераховані декількома траншами: 85,2 млн грн – на рахунок однієї пов'язаної з учасниками схеми компанії, а 136,8 млн грн – на користь іншої, - заявили у НАБУ.

Як зазначили у відомстві, у лютому 2021 року фігурантам уже повідомляли про підозру у розтраті 136,8 мільйона гривень. За час слідства силовики виявили додаткову розтрату на суму понад 85 млн грн.

- Таким чином, загальна сума збитків за двома епізодами становить близько 223 млн грн. Ці кошти учасники схеми згодом вивели за кордон із метою легалізації, - наголосили детективи.

Так, усім фігурантам правоохоронці повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Екс-голові правління також вручили підозру за ч. 1,2 ст. 366 Кримінального кодексу "Службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки".