Завантажити ще

Звільнений боєць "Азова": Росіяни намагалися вибити брехню про командирів

Звільнений боєць
Фото: ЗМІ АЗОВ

Боєць із позивним "Торк" нещодавно повернувся додому після російського полону. Хлопець розповідає, що росіяни постійно намагалися вибити з військовополонених "азовців" неправдиві свідчення про командирів полку — Дениса Прокопенка ("Редіса") та його заступників Святослава Паламаря ("Калину") та Богдана Кротевича ("Тавра"). Інтерв'ю бійця опублікував YouTube-канал " Азова ".

"Торка", який брав участь у героїчній обороні Маріуполя, було звільнено під час обміну полоненими 29 червня. Під час ворожих обстрілів у Маріуполі боєць отримав тяжке поранення.

Боєць розповів, що до бранців приходили російські "репортери" та намагалися ставити провокаційні питання. Пропагандисти стверджували, що захисники Маріуполя начебто нападали на росіян.

- Запитували, "навіщо ви сюди прийшли". Я говорю: «Це ви до нас прийшли, я сам з Маріуполя", - згадує боєць про розмову з ворогами.

Також він повідомив, що російські окупанти нерідко били полонених.

- Могли прийти і в груди "пробити". Комендант накидався (був п'яний), підходив - "вуса збрий". У рану голку пхали. Типу дірочка в ранці є... якщо не влаштовує, що кажеш. Це у підвальчику - лише деяких хлопців у підвал возили. І мене також. Нормально, нічого їм не сказав, усе гаразд, - каже "Торк".

За словами бійця, у підвалі загарбники вимагали у бійців неправдиві свідчення про командирів "Азова".

- Що "Редіс" поганий, що "Тавр" поганий, пропагує праву "движуху". Вчепилися буквально у двох-трьох людей: "Редіс", "Тавр" та "Калина". "Давай, нам потрібна інформація про них". Що вони пропагандисти праворадикального руху. Що вони закликали вбивати росіян, - сказав він.

Зазначимо, на сьогодні на обмін чекають ще майже 2,5 тисячі захисників «Азовсталі».