Завантажити ще

СБУ затримала за держзраду помічника нардепа: співпрацював з ФСБ Росії

СБУ затримала за держзраду помічника нардепа: співпрацював з ФСБ Росії
Фото: кадр з youtu.be/CYlDHFDhHTo

Служба безпеки України викрила помічника народного депутата, який протягом восьми років співпрацював з ФСБ Росії. Як повідомили прес-служба Офісу генпрокурора та СБУ, помічника нардепа завербували ще в 2014 року.

- Вступивши на посаду помічника народного депутата України у вересні 2019 року, він отримав доступ до інформації, що надходить до ВРУ від центральних органів державної влади, у тому числі з грифом обмеження доступу. Він особисто складав аналітичні матеріали і передавав їх представниками ФСБ РФ за грошову винагороду, - розповіли в Офісі генпрокурора.

У СБУ додали, що чиновника завербовав співробітник 9 управління 5 служби ФСБ Юрій Водолазкин під час поїздки до Москви. Згодом він передав агента на "зв'язок" своєму керівнику - Дмитру Зубарєву. Зрадник передавав російському куратору розвіддані про міжнародне співробітництво, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з РФ та проведення АТО/ООС на сході України.

За весь період роботи на російські спецслужби обвинувачений отримав від ФСБ щонайменше 71 тисячу доларів. У СБУ наголосили, що для збору розвідданих зрадник використав широке коло особистих знайомств та статус помічника чинного нардепа.

Слідчі СБУ повідомили йому про підозру у державній зраді. Зраднику суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Новини по темі: СБУ державна зрада