21 вересня
Завантажити ще

Лукашенко привітав США з Днем незалежності, а Путін проігнорував

Лукашенко привітав США з Днем незалежності, а Путін проігнорував

Президент Білорусі Олександр Лукашенко привітав народ Сполучених Штатів Америки із Днем незалежності, який країна святкує 4 липня. Вітання стосувалося саме жителів США, а не президента Джо Байдена. Його текст опублікувало білоруське держінформагентство БелТА.

- Цього святкового дня бажаю всім американцям простих речей, які зрозумілі кожному і поєднують усіх людей незалежно від рівня добробуту та кольору шкіри: міцного здоров'я, миру, стабільності та віри в краще майбутнє, яке можливо, тільки якщо ми будемо прагнути до цього разом.

Лукашенко запропонував "забути про розбіжності, які розколюють сім'ї, суспільства, цілі континенти, та об'єднати зусилля з метою пошуку виходу із сьогоднішньої дуже тривожної та небезпечної ситуації".

Президент Росії Володимир Путін цього року відмовився вітати американців зі святом через "кульмінацію недружньої політики Вашингтона".

- Ні, цього року не йтиме вітальна телеграма. Це пов'язано з тим, що цей рік став кульмінацією недружньої політики щодо нашої країни з боку Сполучених Штатів. Тому в цих умовах навряд чи можна вважати за доцільне направлення такого вітального послання, - заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков.

Раніше Володимир Зеленський привітав Джо Байдена зі святом та побажав дружньому народу США миру та процвітання, а також подякував за допомогу.

Довідка КП

День прийняття у 1776 році Декларації незалежності США, вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної та незалежної країни та святкується 4 липня. Американці часто так і називають його «Четверте липня».