13 серпня
Завантажити ще

Генштаб: Росіяни продовжують спроби взяти Сєвєродонецьк під повний контроль

Генштаб: Росіяни продовжують спроби взяти Сєвєродонецьк під повний контроль
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

На початок 118 доби війни в Україні на Волинському та Поліському напрямках ситуація без суттєвих змін. На Сіверському напрямку ворог продовжує забезпечувати посилену охорону ділянки українсько-російського кордону. Росіяни обстріляли цивільну інфраструктуру в районі Середини-Буди Сумської області, повідомили у Генштабі ЗСУ.

На Харківському напрямку загарбники зосередили зусилля на утриманні зайнятих рубежів та намагаються не допустити виходу наших підрозділів в тил російського угруповання військ, що діє на Слов’янському напрямку. Ворог обстріляв цивільну інфраструктуру в районах Дмитрівки, Чугуїва, Коробочкино, Старої Гнилиці та Базаліївки.

На Слов’янському напрямку, неподалік Богородичного та Долини, українські воїни відбили штурмові дії окупантів. Ворог систематично обстрілював в районах Грушувахи, Вірнопілля, Адамівки та Мазанівки. Скидував бомби на об’єкти цивільної інфраструктури неподалік Богородичного.

На Краматорському напрямку активних дій не було. Ворог обстрілював позиції сил оборони із ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню та мінометів по лінії зіткнення.

На Сєвєродонецькому напрямку росіяни продовжують обстрілювати наші війська із артилерії різних калібрів. Зазнали авіа ударів Устинівка, Гірське та Лисичанськ. Ворог не припиняє штурм Сєвєродонецька. Окрім цього міста, наші воїни успішно протидіють наступу в районах Сиротино та Білої Гори.

На Бахмутському напрямку, в районах Миколаївки, Вершини та Семигір’я, противник продовжує наступ. Бої тривають. Ворог цинічно обстріляв цивільну інфраструктуру неподалік Покровського, Миколаївки та Білогорівки.

На Авдіївському напрямку росіяни завдали авіаційного удару в районі Нью-Йорка. Вони також обстріляли цивільну інфраструктуру в районах Очеретино, Авдіївки, Кам’янки, Нетайлово, Микільського та Оріхова.

На Курахівському напрямку зафіксовано авіаудар поблизу Щербаківа. Захисники України припинили спроби ворога штурмувати в районі Мар’їнки. Противник втік.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках росіяни активних дій не вели.

На Південнобузькому напрямку противник зазнає втрат та обстрілює із артилерії, мінометів та реактивних систем залпового вогню райони Мурахівки, Тополиного, Білої Криниці та Мар’їного. Ворог наніс авіаудари по об’єктах цивільної інфраструктури в районі Очакова та Куцуруба.  

Одночасно росіяни посилюють фортифікаційне обладнання своїх передових позицій, споруджуючи нові довготривалі вогневі точки.

У акваторії Чорного та Азовського морів в готовності до завдання ракетних ударів по об’єктах на території України утримуються 5 носіїв високоточної зброї.

По даним Генштабу, росіяни змушені, через значні втрати у командному складі підрозділів повітряно-десантних військ, набирати на військову службу офіцерів запасу з укладанням короткострокових контрактів терміном три місяці.