На початок 98-ї доби війни російські воєнні продовжують інженерне обладнання своїх позицій на Сіверському напрямку. Мова йде про райони деяких населених пунктів Брянської області, на відстані близько 3 км від Державного кордону України, повідомляє Генштаб України.
На Волинському та Поліському напрямках підрозділи збройних сил Білорусі продовжують охороняти ділянку кордону в Брестській і Гомельській областях.
Російські війська напередодні завдали ракетного авіаційного удару із літаків Су-35 по Білопіллю Сумської області. Артилерія ворога уразила у районі Середини-Буди.
На Слобожанському напрямку загарбники зосередили зусилля на утриманні зайнятих позицій та веденні розвідки. На Харківському напрямку ворог обстріляв зі ствольної та реактивної артилерії Олександрівку, Слатине і Циркуни та завдав ударів вертольотами в районах Веселого та Тернового.
На Слов’янському напрямку війська РФ перегруповувались. Так, у районі Довгенького вони відвели окремі підрозділи до міста Ізюм. Посилили угруповання у Куп’янську (за рахунок переміщення батальйонної тактичної групи). Вели розвідку позицій наших військ за допомогою БпЛА “Орлан-10” у районах Ізюму, Первомайська та Великої Комишувахи.
На Донецькому напрямку підрозділи агресора основні зусилля зосереджені на наступі. Паралельно ворог б’є, з метою завдання втрат та виснаження особового складу наших військ, вздовж всієї лінії зіткнення із мінометів, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню.
Росіяни провели ремонт залізничного мостового переходу в районі Куп’янська для відновлення логістичного постачання залізничною гілкою Куп’янськ – Лиман.
На Лиманському напрямку вони посилили підрозділи та перегрупували їх. За підтримки вертольотів Ка-52, ведуть наступ у напрямку Лиман – Старий Караван. Йдуть бої.
На Сєвєродонецькому напрямку агресор штурмував у північних, південних та східних районах Сєвєродонецька. Окремими підрозділами досяг успіху, закріплюється у центрі міста.
На Бахмутському напрямку противник намагається витіснити підрозділи наших військ із займаних позицій у районах Білогорівки та Врубівки. Застосував штурмову та армійську авіацію у районах Комишувахи, Берестового і Ниркового.
На Запорізькому напрямку ворог продовжував укріпляти другу лінію оборони. Частину військ передислокували у район Василівки до танкового батальйону Т-62 та до мотострілецького батальйону.
На Авдіївському, Курахівському та Новопавлівському напрямках противник утримує зайняті позиції та б'є із мінометів та ствольної артилерії. На Південнобузькому напрямку його основні зусилля зосередженні на утриманні зайнятих позицій та створенні додаткових рубежів оборони. У районах Миколаївки, Новопавлівського і Широкого загарбник стріляв із реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів.
В акваторіях Чорного та Азовського морів кораблі Чорноморського флоту Російської Федерації продовжують виконувати завдання з ізоляції району бойових дій та блокаду судноплавства. Під час шторму з якоря зірвало 2 ворожі морські міни. Одну віднесло хвилями до берега Одещини, де її знешкодили фахівці підривної команди Військово-Морських сил, іншу наші воїни підірвали просто в морі. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває один носій крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.
За минулу добу на Донецькому та Луганському напрямках відбито 9 атак ворога, знищено 2 танки, 13 артилерійських систем, 8 бойових броньованих машин та 6 ворожих автомобілів. На півдні, у Херсонській та Миколаївській областях, втрати російських окупантів, окрім військової техніки, склали близько 70 осіб.