5 червня
Завантажити ще

В Україні загинув російський льотчик - генерал-майор Канамат Боташев

В Україні загинув російський льотчик - генерал-майор Канамат Боташев
Фото: zhzh.info

Українські десантники 22 травня збили над Луганщиною літак, який пілотував скандальний російський льотчик генерал-майор у відставці Канамат Боташев. Імовірна смерть Боташева обговорювалася в одній із спільнот російського сегменту, присвяченому військовій авіації ще 23 травня, а 24 травня про це повідомила ВВС, посилаючись на колишніх підлеглих 63-річного (!) льотчика-окупанта, троє з яких підтвердили виданню цю інформацію на умовах анонімності..

У понеділок адміністратор присвяченого військовій авіації телеграм-каналу розмістив пост, у якому повідомив про загибель високопоставленого пілота. Після чого учасники спільноти почали з'ясовувати у коментарях, хто загинув. Один із учасників обговорень розповів подробиці: "Сьогодні загинув Канамат! Район Попасної, 8:25… Перший захід НАР-и, другий – бомби… Стінгер на виході з атаки, вибух у повітрі і… Все".

Боташев - найбільш високопоставлений російський льотчик, про загибель якого стало відомо з моменту повномасштабного вторгнення РФ до України. До виходу у відставку він був командиром авіаційного полку. Боташева було звільнено з лав ВПС ще у 2013 році, він був фігурантом кримінальної справи. Йому інкримінували знищення бойового літака Су-27.

Боташеву 20 травня виповнилося 63 роки. Яким чином він почав виконувати бойові завдання в Україні, неясно - співрозмовники «Бі-бі-сі» припускають, що він «просто не зміг залишитися осторонь».

Не виключено, що Боташев став найманцем у ПВК "Вагнер" (тепер уже "Ліга"). Про наявність у цього формування власної штурмової авіації повідомляв 10 травня пов'язаний із "Вагнером" телеграм-канал: "Чутки про авіацію над Попасною з нетрадиційним для ПКС Росії та ВПС України маркуванням з'явилися. У світі зараз тренд на каршеринг, “оркестр” (сленгова назва) ЧВК Вагнер. - Прим. авт.) вже давно користується плейншерингом, хто у темі, той знає”.

22 травня Генштаб ЗСУ повідомив про збитий за допомогою ПЗРК "Голка" в небі над Луганською областю російський штурмовик Су-25. Його пілот не встиг катапультуватись. Один із товаришів по службі Боташева підтвердив виданню, що відставний генерал виконував завдання в Україні саме на Су-25.

За відкритими джерелами "Бі-бі-сі" відомо про загибель щонайменше 31 російського військового льотчика. У свою чергу, згідно з даними Міноборони України, наші ВПС збили 205 російських літаків і 170 вертольотів, тому реальна кількість загиблих пілотів-окупантів може бути значно більшою. Крім того, кілька російських льотчиків, які бомбили цивільне населення, були взяті у полон, їм висунуто звинувачення у військових злочинах.

Раніше у Чорнобаївці загинули командувач 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу ЗС РФ гвардії генерал-лейтенант Андрій Мордвічов і командувач 49-ї загальновійськової армії РФ, генерал-лейтенант Яків Резанцев. Світові розвідки наголошують, що Росія втратила в Україні безпрецедентну кількість старших офіцерів, що свідчить про погану керованість ЗС Росії.