Завантажити ще

На Харківщині росіяни утримують зайняті позиції, на Донбасі - планують оточити Лисичанськ

На Харківщині росіяни утримують зайняті позиції, на Донбасі - планують оточити Лисичанськ
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/

На початок 90-тої доби війни в Україні російські загарбники не припиняють наступ на Східну операційну зону. Ворог інтенсивно стріляє уздовж всієї лінії зіткнення та у глибині оборони наших військ у Донецькому, Слобожанському та Південнобузькому операційних районах. Найбільш активний ворог у Донецькому операційному районі, а саме неподалік Лисичанська та Сєверодонецька, повідомили у Генштабі ЗСУ.

На Волинському та Поліському напрямках збройні сили Білорусі продовжують прикривати ділянку білорусько-українського кордону в Брестській і Гомельській областях. Зростає загроза завдання ракетних та авіаційних ударів з території Білорусі: агресор перемістив дивізіон ОТРК “Іскандер-М” до Брестської області на відстань до 50 кілометрів від державного кордону України.

На Сіверському напрямку противник продовжує посилювати українсько-російський кордон в Брянській та Курській областях та стримує перекидання наших військ на інші напрямки. Ворог укріпив позиції в районах міжнародного автомобільного пункту пропуску “Погар” та населеного пункту Случовськ Брянської області. Також росіяни скинули ракету на позиції наших військ в районі Білопілля Сумської області.

На Харківському напрямку противник зосередив зусилля на утриманні зайнятих позицій та покращенні свого тактичного положення. З цією ціллю ворог штурмує західну та північну околиці Тернового.

На Слов’янському напрямку росіяни знов готуються до наступу. Для цього вони розгорнули у південній частині Ізюму додаткові підрозділи ствольної артилерії. На Донецькому напрямку противник зосередився на наступі, плануючи оточити Лисичанськ та Сєверодонецьк та вийти на адміністративний кордон Луганської області.

На Лиманському напрямку можливе форсування противником річки Сіверський Донець на ділянці Дронівка – Білогорівка. Для вогневого прикриття форсування росіяни розгорнули підрозділи реактивної та ствольної артилерії.

На Сєверодонецькому напрямку РФ штурмує в напрямках Тошківки та Устинівки. На Бахмутському напрямку ворог покращив тактичне положення у районі Василівки. На Авдіївському, Курахівському та Новопавлівському напрямках ворог обстрілював українські підрозділи з артилерії та авіації.

На Запорізькому напрямку окупанти посилюють свої угруповання та перегруповуються, щоб поновити наступ у напрямку Василівка – Кам’янське. На Південнобузькому напрямку ворог зосередив основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів.  На Криворізькому та Миколаївському напрямках противник не припиняє артилерійські обстріли позицій наших військ.

У Чорноморській та Азовській операційних зонах обстановка суттєвих змін не зазнала. В цілому ворог продовжує використовувати тактику терору проти українського цивільного населення на захоплених територіях, триває погіршення соціально-економічної ситуації на півдні та сході України.

За минулу добу на Донецькому та Луганському напрямках відбито 16 атак ворога, знищено 8 танків, 22  одиниці бойової броньованої техніки та 1 ворожий автомобіль.  Авіаційні підрозділи знищили 6 БпЛА, ворожу крилату ракету та 30 бойових броньованих машин.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що готовий зустрітись з Путинім. Але тільки у тому випадку, якщо мова буде йти про припинення війни.