29 вересня
Завантажити ще

У МВС заявили, що Україні знадобиться 5-7 років, щоб розмінувати територію

У МВС заявили, що Україні знадобиться 5-7 років, щоб розмінувати територію
Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

За найоптимістичнішими прогнозами Україні необхідно 5-7 років для розмінування всієї території. Про це в ефірі телемарафону повідомила заступник Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

– Зараз ми оцінюємо, що забруднена територія близько 300 тисяч квадратних кілометрів. Це в десятки разів більше, ніж має міжнародний досвід. Виходячи з того, що один день активних бойових дій дорівнює до 30 днів розмінування, за найоптимістичнішими прогнозами нам необхідно 5-7 років до повного розмінування, – зазначила Мері Акопян.

Вона також зазначила, що кілька зарубіжних команд уже прибули до України і наступного тижня вони розпочнуть роботу у різних регіонах країни.

- Створено Міжнародний центр з гуманітарного розмінування. Власне метою заснування цього центру є, зокрема, і залучення міжнародної допомоги: професійної, технічної та фінансової. Вже майже 20 іноземних організацій відгукнулися та проходять сертифікацію для роботи в Україні, – сказала заступник міністра.

З початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну на території України знешкоджено майже 114 тисяч вибухонебезпечних предметів, серед яких близько 2 тисяч - авіаційні бомби.