13 червня
Завантажити ще

Російські окупанти вперше застосували проти захисників Маріуполя запальні бомби

Російські окупанти вперше застосували проти захисників Маріуполя запальні бомби
Фото: t.me/andriyshTime

Російські війська застосували проти оборонців Маріуполя запальні бомби. Це вперше від початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

- Маріуполь. Азовсталь. Знову – з неба, моря, землі. Вчора окупанти вперше застосували проти захисників Маріуполя запальні або фосфорні бомби (висновок залишимо фахівцям), - йдеться у повідомленні.

Водночас російські військові стверджують, що застосували запалювальні снаряди 9М22С із термітними шарами, температура горіння яких близько 2,5 тисяч градусів. Ліквідувати спалах за таких температур майже неможливо.

Петро Андрющенко також розповів, що зараз російські окупанти масово завозять до Маріуполя хлор для використання у братських могилах. З його допомогою загарбники можуть спробувати приховати сліди воєнних злочинів у місті.

За словами радника мера, крім стрімкого збільшення кількості братських могил у Мангуші є також інформація про розконсервацію історичного цвинтаря "Некрополь" у центральному районі Маріуполя.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попередила, що у заблокованому Маріуполі може статися інфекційна катастрофа, жертвою якої можуть стати тисячі місцевих мешканців.