Завантажити ще

Зеленський і РНБО пояснили, навіщо Росії вибухи в Придністров'ї

Зеленський і РНБО пояснили, навіщо Росії вибухи в Придністров'ї
Фото: t.me\ЦПД РНБО

У провокацій Росії у невизнаному Придністров'ї є три основні причини. Їх проаналізував 26 квітня у своєму телеграм-каналі Центр протидії дезінформації при РНБО

Причина 1. Відкриття додаткового фронту на Одещині. Така ситуація змусить ЗСУ перетягнути сили у цьому напрямку, послабивши їх у Миколаївській області. Тоді "Придністров'ю" уготовано білоруський сценарій - підтримка Росії без вступу в активну фазу війни.

Причина 2. Виправдання власних дій в Україні. "Списавши" обстріли в Тирасполі на ЗСУ, Росія, нібито "рятуючи своїх", виправдовує вторгнення в Україну та смерть тисяч своїх солдатів.

Причина 3. Відволікання від Маріуполя, де на картах знайшли чергові братські могили. Таким чином Росія "замітає сліди" своїх військових злочинів та геноциду українського народу.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував події у невизнаному Придністров'ї. Він вважає, що Росія намагається дестабілізувати ситуацію у регіоні.

- Росія намагається дестабілізувати ситуацію в "ПМР" і натякає Молдові, щоб чекала на "гостей", - зазначив політик.

Подоляк заявив, що якщо "Україна не встоїть, завтра ворог буде біля воріт Кишинева".

- Хороша новина у тому, що Україна забезпечить стратегічну безпеку у регіоні. Втім, маємо працювати як одна команда, - наголосив він.

Провокації у Придністров'ї розпочалися 25 квітня з обстрілу т.зв. "Міністерства держбезпеки" невизнаної республіки із гранатометів. 26 квітня було підірвано антени-ретранслятори російського радіо, також повідомлялося про вибухи на військовому аеродромі в Тирасполі. У ПМР запровадили "червоний рівень" терористичної небезпеки та скасували парад 9 Травня. У "республіці" в терактах звинуватили Україну, проте президент Молдови Санду заявила, що вибухи у Придністров'ї - це справа рук місцевих сил, які бажають війни.