Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

З'явилися перші знімки крейсера "Москва", що лежить на дні.

З'явилися перші знімки крейсера
Фото: REUTERS/Stringer

У соцмережах з'явилися перші ехолокаційні знімки, на яких, за даними медіа, зображено знищений ЗСУ російський флагман - крейсер "Москва", що лежить на дні Чорного моря. Фото, зокрема, опублікувало 25 квітня одеське видання "Думська" у своєму телеграм-каналі.

За словами одеського дайвера-інструктора Ростислава Курочкіна, котрий прокоментував знімки для видання, видно, що крейсер ліг на дно лівим бортом. Це відповідає повідомленню міноборони РФ про втрату стійкості та знімкам, де "Москва" має крен саме на лівий борт. Судячи з розташування уламків, корпус корабля розломився до зіткнення з дном, що говорить про пошкодження силового набору в районі надбудови.

Не менш цікавим є другий знімок, де видно уламки вертольота Мі-26, який лежить неподалік крейсера і, ймовірно, використовувався при спробі гасіння пожежі на кораблі та впав у море, хоча заяв про втрати вертольотів даного типу від РФ не було.

"Поки невідомо, хто проводив ехолокаційну розвідку дна, але, схоже, фотографії екрана вражаюче нагадують німецький активний сонар Atlas Electronik CSU 90, що у регіоні є лише на озброєнні підводних човнів Dolphin ВМС Ізраїлю", - зазначає "Думська".

У той же час Bild повідомляє, що російські окупанти розгорнули рятувальну операцію. Про підняття корпусу "Москви", мабуть, не йдеться. Росіяни хочуть забрати із затонулого корабля ракети та секретні документи.

Крейсер "Москва" було підбито українськими протикорабельними ракетами "Нептун" 13 квітня. 14 квітня Міноборони РФ визнало втрату флагмана, повідомивши, що він затонув через шторм під час буксирування до порту Севастополя.

Судно водотоннажністю 11,5 тисячі тонн побудували у Миколаєві і вперше спустили на воду у 1979 році. Довжина крейсера – 186,4 метра. Україна визнала все, що залишилося від затонулого крейсера «Москва» і тепер лежить на дні Чорного моря, об'єктом своєї підводної культурної спадщини.