Завантажити ще

У Міноборони назвали цілі російських військових до 9 травня

У Міноборони назвали цілі російських військових до 9 травня
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

До 9 травня російські окупанти планують вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей й утримати "сухопутний коридор" до окупованого Криму. Таку думку речник Міністерства оборони України, полковник Олександр Мотузяник, висловив в інтерв'ю "РБК-Україна".

- Наразі їх (військових РФ. – Прим. ред.) мета цілком зрозуміла: відтіснити українські сили за адміністративні кордони Донеччини та Луганщини та утримати "сухопутний коридор" до тимчасово окупованого Криму. Саме таку "перемогу" їхня влада і намагатиметься "продати" своєму суспільству. Але Росія точно не обмежиться виключно цим, – зазначив Мотузяник.

Він додав, що згодом РФ спробують розвинути наступ і в інших областях, серед яких Херсонщина, аби захопити якнайбільше територій. Мотузяник впевнений, що ворог уже готується до цього, збираючи сили та закріплюючись на вже окупованих ділянках. Однак це залежатиме від того, як закінчаться бої у Донецькій та Луганській областях.

Мотузяник також зазначив, що війська РФ намагатимуться оточити українське військове угруповання в зоні ООС.

- Це така тактика російської армії – повне чи часткове оточення підрозділів на основних напрямках, сковування сил, перекриття можливих шляхів логістичного забезпечення та подальший розгром. Вони полюбляють звітувати про створення так званих "котлів". Наше завдання – цього не допустити, - наголосив спікер Міноборони.

Він також зазначив, що реалізації такого плану заважає Маріуполь, який «дуже нервує ворога».

– Героїчна оборона цього міста дає нам час та можливість добре підготуватися на інших напрямках, – підсумував Мотузяник.

Вранці 20 квітня стало відомо про першу за час війни домовленість про відкриття гуманітарного коридору з Маріуполя. За попередніми даними, йдеться про 90 автобусів, які вивезуть близько 6 тисяч жінок, дітей та старих людей. Загалом у місті залишилося ще близько 100 000 осіб.