Завантажити ще

Головлікар ветклініки у Бородянці: Устаткування розграбували, наших собак убили

Головлікар ветклініки у Бородянці: Устаткування розграбували, наших собак убили
Фото: REUTERS/Zohra Bensemra (ілюстративне)

У мирний час клініка «Великий ветеринар» лікувала тварин із Бородянки, Гостомелю та інших найближчих населених пунктів. Але під час окупації заклад розграбували під чисту. На щастя, сама будівля вціліла, і персонал готовий повернутися до роботи. Однак як це зробити без дорогого обладнання? Про це та багато іншого «КП в Україні» розповів ветеринар, ортопед та хірург Юрій Лисенко.

Залишився лише холодильник

- Юрію Борисовичу, ви поїхали з Бородянки ще до окупації?

- Так. Ми встигли виїхати до того, як до Бородянки зайшли окупанти.

– А тварини?

- У місті залишалося лише два коти та два наші собаки, які жили при клініці. Доки собак не застрелили росіяни, їх доглядала наша співробітниця, яка живе поруч.

Тварин, які були у клітках, ми встигли роздати людям ще на початку війни.

- Що з клінікою зараз?

– Будівлю прострілили з одного боку. Саме приміщення повністю пограбували. Мародери винесли майже все лабораторне обладнання.

До окупації клініка була оснащена автоматичними біохімічними та гематологічними аналізаторами, цифровим рентгеном, сучасним апаратом УЗД. У нас був інгаляційний наркоз, кисневий бокс, інфузомати, шприцеві насоси та набори для апарату Єлізарова: я переважно займаюся ортопедією.

У нас була досить непогана хірургія. Сучасний хірургічний стіл та операційну лампу придбали на останньому конгресі. Те, що залишилося, стоїть у понівеченому вигляді. Багато чого на місці не знайшли. Залишився лише медичний холодильник – мабуть, мародерам він не підійшов.

Не погребували забрати навіть бойлер. Вимурували пральну машинку, хоча дістати її було досить складно. «Вижив» лише наш стаціонар, та й то лише частково.

- Росіяни тягли все, що під руку попадеться.

- Знаєте, хто приклав до цього руку – поки що сказати складно.

Нещодавно спілкувався із місцевою поліцією. Можливо, мародери вивезли із Бородянки не все обладнання. Потрібно, щоб я приїхав та перевірив те, що вони знайшли. Імовірно, знайдене обладнання може бути нашим. Але якщо так, у якому воно стані? Поки невідомо.

«Потрібно повертатися та працювати»

- Ви плануєте повертатися до Бородянки та відновлювати клініку?

- Так, найближчим часом хочемо запускатись. Зараз займаємося логістикою для того, щоб налагодити постачання медикаментів, кормів та всього необхідного для тварин. Сьогодні як людям потрібна допомога, так і тваринам. Потрібно повертатися та працювати.

- Держава допоможе вам чимось?

- Навіть не знаю що відповісти. Я так розумію, доки йде війна, ніхто нічого компенсувати не зможе.

Але я звернувся до колег, вони відгукнулися. По мірі своїх сил допомагатимуть, щоб наша клініка знову почала лікувати тварин. Проте щоб точно сказати, яке обладнання знищено, мені потрібно побачити, що знайшли поліцейські.

Дай Боже, щоб хоч частина обладнання вціліла. Якщо ним можна користуватися, заберемо знайдене в клініку і працюватимемо з тим, що залишилося.

При цьому я розумію, що є багато клінік, які постраждали так, як і ми. Їм також потрібна допомога.

- Чим ви займалися у мирному житті?

– Наша клініка відкрилася близько 12 років тому. Займалися лікуванням домашніх, сільськогосподарських тварин та допомагали бездомним. Нам надходили заявки – ми виїжджали на місце. За допомогою волонтерів відловлювали тварин, стерилізували, вакцинували, ставили бирки та відвозили назад. Крім того, проводили велику кількість операцій, зокрема ортопедичних.

До війни я пояснював волонтерам, якщо якусь тварину, не дай боже, збила машину і її треба прооперувати – вони сміливо можуть звертатися до нас. Ми не братимемо гроші за роботу, тільки за використаний матеріал: пластини, спиці, апарати коштують недешево. Їх це зацікавило, і якийсь час ми так і працювали. Усі залишалися задоволені.

Так клініка виглядала перед війною. Фото: https://bigvet.help

Так клініка виглядала перед війною. Фото: https://bigvet.help

ЯК ДОПОМОГТИ КЛІНІЦІ:

Лисенко Юрій Борисович (смт Бородянка)

4731 2196 4413 0183

Телефон: 096-294-90-10