5 жовтня
Завантажити ще

У т.зв. "ДНР" закликають застосувати хімічну зброю на "Азовсталі" проти українських захисників Маріуполя

У т.зв.
Фото: т.ме\полказов

Російські окупанти загрожують застосувати хімічну зброю проти українських захисників у Маріуполі. Представник "народної міліції" т.зв. "ДНР" Едуард Басурін закликає зробити це, щоб не штурмувати завод "Азовсталь", що залишається під контролем України. Слова Басуріна 11 квітня цитує РІА «Новости».

- Там підземні поверхи, тож брати цей об'єкт штурмом сенсу не має. Тому що можна покласти велику кількість своїх солдатів, а противник втрат не понесе. Тому наразі треба розібратися з блокуванням цього заводу, знайти всі виходи та входи - в принципі, це можливо зробити. А після цього вже звернутися, я думаю, до хімічних військ, які знайдуть спосіб, як викурити кротів зі своїх нір, - заявив Басурін.

Також один із ватажків т.зв. "ДНР" запевняє, що під контролем ЗСУ залишилася лише "Азовсталь", а порт Маріуполя нібито вже перебуває в руках окупантів.

Раніше головком ЗСУ Валерій Залужний заявив, що із захисниками Маріуполя підтримується стійкий зв'язок, і військові роблять "все можливе та неможливе" для перемоги.

Місто відрізане від України силами російських окупантів понад 40 днів і практично перебуває в облозі. Війська РФ неодноразово зривали евакуацію мирних громадян, натомість примусово депортуючи їх на територію РФ. Володимир Зеленський 11 квітня у зверненні до парламенту Південної Кореї заявив про десятки тисяч загиблих у Маріуполі. При цьому Росія всіма силами намагається звинуватити у своїх воєнних злочинах у Маріуполі українську сторону, а нещодавно почала приховувати масштаби загибелі населення, задіявши мобільні крематорії.