1 червня
Завантажити ще

Волонтер В'ячеслав Запорожець: У Краматорську хірурги моментально по дві людини оперують. Але треба вивозити поранених у Дніпро

Волонтер В'ячеслав Запорожець: У Краматорську хірурги моментально по дві людини оперують. Але треба вивозити поранених у Дніпро
Фото: armyinform.com.ua

"Приїхав на чергування - як відчував"

В'ячеслав Запорожець. Скріншот відео https://t.me/Pravda_Gerashchenko

В'ячеслав Запорожець. Скріншот відео https://t.me/Pravda_Gerashchenko

Волонтер благодійного фонду «Лазар» В'ячеслав Запорожець у п'ятницю близько десятої ранку в'їжджав до Краматорська з двома реанімобілями. То був плановий приїзд.

– Мене викликали з Києва, сьогодні приїхав, як відчував, на чергування, – відповідає на дзвінок «КП" в Україні» В'ячеслав Запорожець. - У мене два реанімобілі, я приїхав сюди, розуміючи, що тут буде. У нас війна, ми розуміємо, що тут спекотне місце. Нас сюди керівництво направило.

Вже через лічені хвилини виявилося, що пара швидких - це зовсім мало, і карет знадобиться значно більше.

Близько 10.30 ранку дві ракети «Точка-У» вдарили по залізничному вокзалу, де в очікуванні подальшої евакуації з гарячої зони знаходилося чотири тисячі людей. Вони тут ночували в очікуванні відновлення залізничного сполучення – напередодні ворог підірвав колії.

Апокаліптична картина - уламки скла, темний дим і оглушливі вибухи - незабаром поступилася місцем куди страшнішому видовищу: на асфальті поряд з валізами і поспіхом зібраними рюкзаками і сумками - тіла 38 людей, які ще пару годин тому твердо вірили в те, що врятуються з Донбасу. Ще 12 померли у лікарні. Понад сотню людей поранено.

Сьогодні у Краматорську загинуло від обстрілу 50 людей. Фото: armyinform.com.ua

Сьогодні у Краматорську загинуло від обстрілу 50 людей. Фото: armyinform.com.ua

Швидкі їздитимуть, доки всіх не вивезуть

Незабаром завила сирена, і потерпілих мирних жителів швидких колони повезли до третьої міської лікарні.

Волонтер В'ячеслав Запорожець приїхав до лікарні та записав звернення із закликом допомогти з транспортом, щоб вивезти поранених у Дніпро.

"Після авіаудару терміново потрібні на евакуацію поранених із Краматорська до Дніпра карети швидкої – не менше десяти штук, – записав В'ячеслав Запорожець. - Власники приватних клінік, прошу терміново направити до Краматорська швидкі допомоги. Я зустріну їх. Порядка ста поранених. Дуже сподіваюся на вашу допомогу".

Краматорськ – невеличке місто, і впоратися з такою кількістю поранених миттєво місцевим медикам складно. Але кинути закид у бік лікарів не можна – вони вибиваються із сил, але роблять усе можливе для кожного. Тим не менш поранених слід доставити до Дніпра. Для цього потрібні швидкі.

– Лікарі молодці, вони здійснюють подвиг, надали всім допомогу, – розповідає «КП" в Україні», що відбувається у лікарні, В'ячеслав Запорожець. - Близько 20 людей вже транспортують до Дніпра (станом на 15.30. – Прим. авт.), решта поранених перебувають в операційних. Сьогодні треба вивезти 52 поранених. Сюди ще виїхали швидкі, до кінця дня всі будуть вивезені до Дніпра.

До Дніпра з Краматорська – кілька годин їзди, місто знаходиться за 250 км. До четвертої години дня було задіяно близько 15 машин швидкої допомоги. Дві карети виїхали за пораненими із Києва – це 700 км.

- Чекаємо ще машини або машини повернуться знову - швидкі їздитимуть постійно, доки всіх не вивезуть, - каже В'ячеслав Запорожець. – Журналісти написали, що тут не надається допомога пораненим. Я сюди приїхав, маючи чернігівський досвід, – Краматорськ працює просто чудово. Хірурги по дві людини оперують миттєво, стабілізують. Людям надають усю необхідну допомогу, усі працюють.

Окрім машин, є необхідність у медиках, які у гарячих точках ніколи не бувають зайвими. Особливо, за словами волонтера, це стосується хірургів та лікарів швидкої допомоги.