Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

Ігор Добруцький про руйнування в «Добропарку»: Поля тюльпанів окупанти переорали танками

Ігор Добруцький про руйнування в «Добропарку»: Поля тюльпанів окупанти переорали танками
Фото: Особистий архів Ігоря Добруцького

2022 рік для ландшафтного парку «Добропарк», розташованого в районі села Мотижин Бучанського району Київської області, мав стати своєрідним вирішальним. Важко описати, скільки сил та коштів сюди вклали. Але після нашестя російської армії від цього казкового куточка залишилися значні руйнації. На повне відновлення «Добропарку» піде кілька років.

Ігор Добруцький. Фото: Особистий архів Ігоря Добруцького

Ігор Добруцький. Фото: Особистий архів Ігоря Добруцького

- До цього сезону ми дуже серйозно готувалися. Вперше висадили близько 7 мільйонів тюльпанів. Такої кількості сортів та кількості композицій я ще й сам не бачив. А тепер не знаємо, в якому стані, - гірко зітхає засновник «Добропарку» Ігор Добруцький. – Цього року мав розпочатися третій вирішальний сезон роботи парку. Ми вклали душу, щоби все якісно підготувати: зробили дві нові вхідні групи, щоб уникнути черг, паркінги для авто. Минулого року ми мали багато відвідувачів, ми отримали вперше прибуток, усі кошти вклали в інфраструктуру парку. А тепер багато зруйновано.

Цього сезону купили і тюбінгові гірки з атракціонами. І спецтехніку, щоб зробити парк ще сучаснішим.

Дитячі каруселі не догодили окупантам. Фото: Особистий архів Ігоря Добруцького

Дитячі каруселі не догодили окупантам. Фото: Особистий архів Ігоря Добруцького

– Восени ми купили п'ять електричних гольф-карів для екскурсій. Тепер ми знаємо, що їх знищено. З п'яти тракторів залишився лише один для роботи. І то з нього окупанти зняли акумулятор і все, що можна, - продовжує засновник «Добропарку».

«Добропарк», за словами співрозмовника, повністю розграбували.

– Садовий інвентар, насоси, вкрали навіть нові лопати. Зникла велика кількість новорічної ілюмінації. Зникла велика колекція (понад тисячу) писанок, які розписували на Софійській площі у Києві. Щонайменше 18 будиночків, які ми використовуємо для ярмарків, спалені, – перераховує Ігор Добруцький.

Резиденцію казкового персонажа Доброчара та ще кілька капітальних будинків розстріляли із танків. Як зараз стало відомо, територію парку та довкола нього рашисти використовували як перевалочний пункт, і тут стояло близько 300 одиниць важкої техніки.

- Там, де біля озера ми висадили різні види тюльпанів, зараз усе переорано гусеницями танків. Частина плантації кольорів знадобиться час, щоб відновити. Проводимо аудит дерев, щоби зрозуміти, які вціліли. Ну і не кажу вже про фудкорти, торгове обладнання та обладнання для громадського харчування – цього всього не залишилося взагалі, - додав Ігор Добруцький.

Також пошкоджено трансформаторну підстанцію на 640 кВт.

Вся інфраструктура парку перетворилася на руїни. Фото: Особистий архів Ігоря Добруцького

Вся інфраструктура парку перетворилася на руїни. Фото: Особистий архів Ігоря Добруцького

Чи відкриється цьогорічний парк – питання складне.

– Наразі військові займаються розмінуванням території. І тільки після цього нас туди пустять, і ми побачимо, що сталося з теплицями: чи знищено їх і в якому стані рослини. Ми на зиму багато накреслили гортензії, лаванди. Зрозуміло, це все пропало, тому що опалення там не було, - продовжує наш співрозмовник.

Теплиться лише невелика надія, що вціліли дитяча карусель та тюбінгова гірка: фото їхніх руйнувань директор парку поки що не бачив.

- Оцінки стану «Добропарку» зараз проводяться за фотографіями. Як тільки з'явиться така можливість, на територію парку зайде фінансова група, яка почне звіряти все майно, яке залишиться на балансі. І тоді можна буде отримати максимально точну картину щодо нинішнього стану справ, - додав Добруцький.

Але про розмір завданих окупантами прямої шкоди вже можна приблизно говорити: від 2 до 3 мільйонів доларів. За умови, якщо не було пошкоджено систему поливу.

- Зараз намагатимемося врятувати ті рослини, які можна. Будемо їх доглядати і берегти. А щодо капітальних споруд, то відновлення, напевно, розтягнеться на кілька років, - підсумував Ігор Добруцький.

Добропарк - Вхід у

Добропарк - Вхід у