15 червня
Завантажити ще

У Бучі знайдені тіла 320 загиблих, 163 з них упізнані

У Бучі знайдені тіла 320 загиблих, 163 з них упізнані
Фото: STRINGER/REUTERS

У звільненому місті Буча знайшли тіла 320 загиблих мирних жителів. Особи 163 з них встановили. Про це мер Бучі Анатолій Федорук розповів у інтерв'ю "Голосу Америки".

- Ми змогли ідентифікувати 163 загиблі. Це громадяни нашого міста, які були цинічно вбиті, по-звірячому закатовані росіянами. Ми знаємо їхні прізвища, ім'я, по батькові, де вони проживали, хто вони були – чи батьком, чи сином, чи дружиною, у тій чи іншій родині, – розповів Федорук.

Він додав, що тіла загиблих були виявлені не лише у самому місті, а й у найближчих селах.

– Виявили ще два тіла у селі Луб'янка, розстріляних. І шість тіл у селі Здвижівка, Бучанської громади. І щодня ми знаходимо все нові та нові тіла загиблих, у різних куточках нашого міста – на городах, у паркових зонах, на теренах дитячих майданчиків. Це окрім тих, про які вже писали ЗМІ, – уточнив Федорук.

Мер Бучі також зазначив, що наразі оглянуто близько 80% території. Він пояснив, що йти в лісисту місцевість або в берегову зону небезпечно, оскільки вони заміновані і туди ніхто, крім фахівців, ще не може ступати. Федорук додав, що наразі на території вже працюють відповідні бригади саперів, які супроводжують газівників, працівників обленерго, які працюють на забезпечення відновлення критичної інфраструктури.

Російські війська захопили Бучу майже відразу після початку війни та окупували протягом місяця. Весь цей час у Бучі залишалися майже 4 тис. мешканців, включаючи мера – Анатолія Федорука. Після звільнення міста почали з'являтися численні фото і відео, що демонструють звірства російських окупантів.