29 березня
Завантажити ще

Легіон «Свобода Росії»: Полонені росіяни взяли зброю, щоб воювати за Україну

Легіон «Свобода Росії»: Полонені росіяни взяли зброю, щоб воювати за Україну
Фото: youtube.com/Інтерфакс-Україна

В Україні створено нове воєнізоване формування "Легіон "Свобода Росії". До нього входять громадяни РФ та колишні полонені, російські військовослужбовці. 5 квітня бійці легіону «Свобода Росії» розповіли на брифінгу, чому вони вирішили воювати за Україну та чим реальність відрізняється від пропаганди.

«Те, що відбувається – справжній геноцид»

- Я – військовослужбовець РФ. Як і багато інших, був відправлений для виконання «спецоперації», як нам говорило наше доблесне командування, - представився на брифінгу для ЗМІ один із трьох чоловіків у балаклаві. - У перші дні наш підрозділ був майже повністю знищений: потрапив під шквальний вогонь. Так я потрапив у полон. У полоні усвідомив, що це не спецоперація: йде повномасштабне вторгнення на територію іншої держави з метою встановлення своєї влади, свого режиму.

Поки перебував у полоні і нас перевозили, я бачив такі міста, як Ірпінь, Буча, Гостомель. Міста були повністю знищені, фактично стерті з лиця землі. Ми чули, як багато мирних жителів розповідали, що в будинках, які вони облаштовували роками, проходили мародерства під егідою путінського режиму.

Усвідомивши, що відбувається справжній геноцид, я вирішив увійти до складу легіону "Свобода Росії". Насамперед, щоб подолати путінсько-фашистський режим у себе вдома, щоб можна було забезпечити щасливе майбутнє наших дітей та онуків. Також я зрозумів, що насправді тут роблять Збройні сили РФ.

Демократія... У нас немає жодної демократії. Це просто ілюзія. Я борюся, щоб скинути путінське свавілля, щоб люди могли вільно висловлюватися у своїй країні, без побоювання, що їх посадять чи оштрафують.

За одну добу я дізнався, що до нас надійшло понад 300 звернень. Охочих вступити до легіону дуже багато. Щоб це зробити, ви можете звернутися до будь-якого посольства України або приїхати на територію України та звернутися до ЗСУ.

Звісно, все не так просто. Ви повинні відповідати фізичним, моральним та діловим якостям, щоб вас прийняли в один із підрозділів. Водночас ми зможемо принести свободу російському населенню, свободу громадянам, які зможуть говорити, що вони думають.

"Нас обманом втягнули у війну"

– Я – сержант військ спецпризначення, якого, як і всіх нас, відправили на навчання. Як виявилося, нас обманом втягнули у війну, - почав свою розповідь інший боєць міцної статури. - Просуваючись у колоні, ми бачили всі звірства путінського режиму. Зокрема, мародерство. Виносили з будинків усе та хотіли забрати з собою на батьківщину як трофей. Я бачив убивства мирних громадян, руйнування дитячих будинків, пологових будинків, лікарень, в яких ховався народ України. Також я бачив, як армія РФ використала мирних громадян в якості живих щитів. Тоді я прийняв рішення не вступати у бій із ЗСУ та здатися в полон.

У полоні я дізнався про існування легіону «Свобода Росії», після чого вступив до нього. До нас придивлялися, нас перевіряли. Починалось із дрібних завдань без зброї. Після чого зростала довіра та завдання ставали складнішими, вже зі зброєю.

Знання, отримані за роки служби у російській армії, я передав ЗСУ. Після цього було прийнято рішення про збільшення чисельності легіону. Також до нашого легіону вже входять наші брати-білоруси. Я звертаюся зараз до всіх своїх співвітчизників: вступайте до легіону, і, можливо, ми увійдемо до своєї вже вільної країни.

Сподіваємось, що в РФ ще є свідомі люди

- Після того, як потрапив в Україну, мене взяли в полон мирні жителі. Перебуваючи тут, я зрозумів, що немає спецоперації, що йде справжня війна проти мирного населення, - почав свою розповідь третій боєць східної зовнішності. - Мені вдалося побувати у Бучі. Я бачив жахіття, яке російська армія там творила. Я на власні очі бачив дітей, які буквально були розірвані. Це були маленькі невинні діти.

Перебуваючи в полоні, я дізнався про можливість вступу до легіону «Свобода Росії». Хотів припинити загибель населення: що швидше закінчиться війна, то менше загине мирних та військових з обох боків. Ми розповіли ЗСУ про те, як діють батальйонно-тактичні групи армії РФ, оскільки я сам неодноразово брав участь у військових навчаннях.

До нашого легіону входять чинні та відставні військові Росії, приїжджають люди з різних країн, щоб боротися з путінським режимом. Я хочу звернутися до військових, які продовжують вести бойові дії проти громадян України, з пропозицією одуматись і перейти на бік легіону «Свобода Росії». Водночас ми зможемо зупинити путінський режим. Щиро сподіваємось, що в РФ ще є свідомі люди.

Звірства та руйнування у Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці, влаштовані російськими окупантами, шокували навіть їхніх співвітчизників. Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Звірства та руйнування у Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці, влаштовані російськими окупантами, шокували навіть їхніх співвітчизників. Фото: REUTERS/Gleb Garanich

У перші дні зрозуміли, що тут нема ні нацистів, ні фашистів

Після короткого вступного слова бійці батальйону відповіли на запитання ЗМІ.

- Які перевірки потрібно пройти для того, щоб  потрапити до легіону?

– Спочатку військові проходять детектор брехні. Потрібно перевірити, що ви щирі. Далі із вами працюють психологи. Після цього дивляться на фізичні, морально-психологічні якості, професійну підготовку, на те, як ви поводитеся зі зброєю. Після всіх перевірок атестаційна комісія ухвалює рішення.

- Де ви воювали та що бачили?

- Ми бачили наслідки того, що творить армія РФ у багатьох містах. Бачили Бучу, Харків, Ірпінь.

- Чи може підтвердити, що ви справді колишні військовослужбовці, солдати та офіцери російської армії?

- Ми можемо назвати моделі танків та зброї, які російська армія застосовує на території України.

- І це все?

- З метою конфіденційності сказати, які є підрозділи, хто і де служив, ми не можемо. Я переживаю за свою сім'ю і хочу, щоб вона жила вільно після того, як ми скинемо путінський режим.

- Що вам казали перед тим, як ви їхали до України? Ви побачили тут неонацистів та утиск російської мови?

– У 70% росіян мозок зомбований режимом, пропагандою. У перші дні ми зрозуміли, що тут немає ані нацистів, ані фашистів. Мирне населення битиметься до останнього, гризтиме землю, бо прийшли на їхню територію. Вони живуть спокійно, мирно та збройні сили РФ вони тут бачити не хочуть.

– Про що вам говорила пропаганда?

- Була пропаганда про неонацистів, наркоманів. Казали, що тут дітей ґвалтують, убивають. Але, побувавши тут, я нічого подібного не побачив. Спілкувався із нормальними адекватними людьми. Усі розумні люди, воюють за свою державу.

- Чи знаєте ви, який відсоток військовослужбовців брали участь у спецопераціях РФ за кордоном – Сирія, Чечня?

- Більшість! За винятком строковиків, яких послали сюди як м'ясо. Їх різна кількість - у деяких частинах вони є, в деяких їх немає. Про точну кількість говорити складно.

- Ви бачите різницю між настроями із різних регіонів Росії? Жорстокість із Далекого Сходу ви бачите?

- За настроєм більш далекі регіони меншою мірою піддаються впливу режиму. Є окремі національності, які ще живуть у печерному режимі або ще існують у середньовіччі.

- Чи є у легіоні солдати з-поміж військовополонених?

– Так, такі є.

- Ви всі троє були військовополоненими?

- Так.

- Чи не думаєте ви, що ви наражаєте на небезпеку життя своїх сімей? Хтось може вас впізнати.

– Є така небезпека. Тож ми у балаклавах. Але побоювання все одно є.

– Ви вже воювали за Україну?

– Ми виконували різні завдання на території України. Це були операції із затримання ДРГ у лісах та селах.

- Докладніше можете розповісти про це?

– У нас залишилися сім'ї на території Російської Федерації, виїхати звідти у них не виходить. Якщо ми озвучимо ці відповіді на ваше запитання, є ймовірність, що вони можуть постраждати. Наші сім'ї зараз переслідуватимуть у РФ. У сімей представників інших легіонів більша захищеність, ніж у нас.